Käteinen raha poistuu, antikristuksen merkki tulee

Kuten kaikki tiedämme, raha poistuu yhteiskunnassamme kokonaan ja alkaa antikristuksen aika, jolloin tavaroita ja palveluja voi ostaa ainoastaan pedon merkillä. Tämä tapahtuu juuri nyt yhteiskunnassamme.
482252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 48

Vanhimmat

Maksu välineet,osto,vaihto ovat todella kehittyneet.itse en pidä siitä että maksut
menevät tietoliikenne väyliin..liikaa..vaarat ovat vielä liian isot.pedolla siinä ei ole
mitään tekemistä muuta kuin ihminen on älyllinen ja viisas..eli voi käyttäytyä
pedon tavoin.toista kohtaan..ja varmasti tekee niin..

Äänestä
  • Isoveli valvoo ja katsoo kaiken mitä ostat verkkorahalla. Se tietää siis kaikki tekemisesi. Se voi halutessaan, jos sinut katsotaan vakauden uhaksi myös tyhjentää tilisi. Nosta käteistä ja vaadi käteistä jotta kaikkia liikkeitäsi ei voida seurata pedon eduksi.

    Äänestä

Kommunistivaltioissa joutui tosiongelmiin jos ei ottanut aatteellista merkkiä mielipiteisiin ja tekoihin. Ruotsissa kohta joutuu samoin, jos ei aio hyväksyä islamia.

Äänestä

Jumalaan turvaava on kokonaan suojattu ja turvassa. Pitää oppia uutta teknologiaa ja katsoa mitä ja minkä hyväksyy.

Äänestä
  • RFID MIKROSIRU IMPLANTTI/TATUOINTI ON SE PEDON MERKKI. ÄLÄ OTA SITÄ!

    Äänestä

  • 7778 kirjoitti:

    RFID MIKROSIRU IMPLANTTI/TATUOINTI ON SE PEDON MERKKI. ÄLÄ OTA SITÄ!

    Mikrosirut voivat olla hallintavälineitä. Oikein käytettynä hyviä vaikkapa kadonneen löytämisessä.
    Varsinainen pedonmerkki on sunnuntai, ihmiskäsky pyhäksi.

    Äänestä

Joosefilta oppiakseen voi ottaa että pula-aikaan voi varautuakin etukäteen. Sitten se ajoituksen kanssa on tietenkin osaamisensa.

Itse jo aiemmin hommasin tölkkitolkulla kuukausiksi tonnikalaa mutta on enää puolipurkkia jäljellä. Tölkkikalat on kyllä hyvää evästä.Putkiremontti tulossa ensi vuonna niin sen jälkeen ostan piiloon tölkkikaloja.Kesäisin kallionkolossa piilossa.Talvisin sängyn alla.Helsingissä ruokakätkö tulee tehdä yöaikaan. Ja mielellään syksynpimeässä hakea pois.

Äänestä

Kristittyjen olisi jo korkea aika alkaa valmistautumaan siihen Krist. vaihtoehto systeemiin, jossa ei tarvitse ottaa sitä pedonmerkiä, = Raamatun UT mukaiseen ja mukaisesti toimivaan Kristillisyyteen, Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön.

Joka edellytää siihen paikkakunnittain ja alueittain kansakuntienlaajuisesti apostolisiksi seurakunniksi / siksi pelastukseksi Krist. vaihtoehdoksi. Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, "maailmalla valkeudeksi ja maalle suuolaksi" riittävälä tavalla eläviksi ja toimiviksi / vaikuttaviksi, Raamatun UT opetusten ja ohjeiden mukaisesti ja perustalle järjestäytymistä / yhdistymistä.

Jeesuksen nimessä... uskovilleen / muillekin tähän em. Raamatun UT mukaiseen Kristillisyyteen, Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön ryhtymiseen HERÄTYKSEKSI / kehoituseksi.

vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvästi elävä, puhuva ja toimiva. Tähän em. mukaieen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen näyllä armoitettu palvelijansa ja seuraajansa.

Äänestä

Ei näytä vielä, "moisesta", kaikille hyväksi Raamatun UT mukaisesta, Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, käskynsä kaikilta osin pitävästä ja täyttävästä, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävä, siihen ylösottoon kelvollisuuteen, "tahrattomuuteen ja rypyttömyyteen", = Krist. puhtauteen kasvamisen mahdollistavasta, Kristillisyydestä millään tavalla edes kiinnostuneita ilmaantuneen!

Äänestä

käteinen raha ei poistu ensin, vaan asialla pelottelevat ja uhkailevat ahneet. Käteistä on oltava niinkin yksinkertaisesta syystä kuin sähkökatkos ja pankkilakko

Äänestä

  • Tuohan on nykyaikaa, kauppalehden uutonen meinaan. Niinhän jo nyt tapahtuu. Silti uskon rahan käteis-muodon olevan jatkossakin käypää valuuttaa. Toki kaupat ja pankit niin halutessaan voivat käteisen poistaa, mutta sitten kysyn mitä tapahtuu 14päivän käteisalennuksille tuotteita ostettaessa, kun ei niitä ole saanut tavallinen kuluttaja tähänkään asti ilman yrittäjä-statusta.

    Äänestä

Pedon merkkejä on useita. Luottokortti ensimmäinen, nyt kaikki pitää maksaa kortilla. Käteinen poistuu. Ihmisten sisälle leikkuut ovat alkaneet, erinäiset sähkölaitteet, tahdistimet rautanivelet, niissä on merkkejä ja tiedot rekistereissä. Kohta joutuu terveetkin leikkuulle.

Äänestä

shaaria tulee yhteen politiikan kanssa ja loput jää heitteille

Äänestä

Jeesus tempaa omansa pois Taivaan hääjuhliin, ennen pedonmerkkiä.

Vaan sitten alkaa täällä maan päällä kaikkein helvetillisemmät ajat, mitä on ikinä ollut - eikä niin kauheaa aikaa enää ikinä tule!!!

Äänestä
  • Ei tempaa Jeesus taivaaseen, ennen pedonmerkkiä. Pedonmerkki on sunnuntai, ollut pedonmerkkinä jo 300-luvulta lähtien.
    Kaikki kauhistusten ajat ovat ennen tempausta. Tempaushan tapahtuu Jeesuksen toisessa tulemisessa. Jeesus vie omansa 1000-vuodeksi taivaaseen.

    Äänestä

Hyvä. Vähän ajan kuluttua Kuningas Saatana hallitsee! Kristittyjen jumalaa pilkataan ilkkuen ja sitten unohdetaan ikiajoiksi. Kunnia olkoon Saatanan, ylistetty olkoon Aamutähti!

Äänestä

Ei näytä vielä, "moisesta", kaikille hyväksi Raamatun UT mukaisesta, Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, käskynsä kaikilta osin pitävästä ja täyttävästä, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävä, siihen ylösottoon kelvollisuuteen, "tahrattomuuteen ja rypyttömyyteen", = Krist. puhtauteen kasvamisen mahdollistavasta, Kristillisyydestä millään tavalla edes kiinnostuneita ilmaantuneen!

Vielä muistuttaen, kun näytää ettei ole millään tavalla huomioitu tätä, em. vastausta.

Äänestä

Radio= kun ääni alkaa saarnata nurkasta, on lopun ajat.
TV- samajuttu. ja yksi sun toinen, on luuloiset puhujat aina lopunaikana.
Loppuihan oravannahkojen käyttö, eikä ongelmia tullut. Toisaalta, kyse on rahnasta, ei muusta. Raha pitää paikkaansa niin kauan, kuin sitä maailmassa tarvitaan. Turhaa siinä on sirutella, tai alkaa iänkikuista lopunaikaa selitellä.
Vaihdanta tavalla tahi toisella aina jatkuu, se on elämänlakia se.

Mutta, mistä käyt kauppaa? Sielustasiko? No, mitä sanoo Kirjoitukset? Millä voi ostaa tai myydä sielusi? Siinä sinulle on pohtimista ja pohdipa sitä hieman "taivaan näkövinkkelistä", äläkä katsele seteleitäsi kuukarossasi. Tuskin se 30- hopearahaa elämääsi pelastaa, vaikka kävisti pappien luona riitelemässä. He sanovat vain, että pidä huolta itsestäsi.

Kuis pitäisit? Esittelisitkö "taivaanportilla", että ei näy siruja ei! Tai setelitukkoa, tai ilman sitä olemista? Minua ei kiinnosta sirut, eikä sarut, katselen vain neuvoja raamatusta, mitä on tapahtunut, sekä mitä siitä sanotaan.
Eikös Jeesukselle tämän ajan rienaaja tarjonnut hopeita ja kultia, sekä kaikenkarvaista maailmankiiltoa eritoten? Ja mikä siinä olisi ollut riittävä maksu?
Mitäpä ajattelet? Mielestäni riitti, kun kumarretaan tämänmaan herraa!

Ei Jeesus kumartanut, mutta oli uskollinen Isän sanalle, oli rakastunut Isän opetukseen, neuvoihin ja ohjeisiin, sekä kumarsi -uskollisuudessaan- kodinpäämääriä. Eikös vain?
Ohjeisti sen, miten eksytään, syy oli se, että ei tunnettu kirjoituksia!
Siinähän meille Sanansimenen, joka antaa ymmärrystä Vapahtajalta.
Ei kumarreta rienaajaa, vaan Isää, joka kirjoitusten mukaan viitoittaa pelastuksen tien ja sieltä löytyy se lepo, sekä iankaikkisen elämän sanat, jolla joko saadaan se elämä, tai myydään se sielu - tehdään se kauppa. Eikös vain?

Kyllä rienaaja on hyvän ja pahantiedon puulla kyseenalaistamassa kirjoituksia, "Onko Jumalan sanonut, jne." .. Hyväntiedonpuulta tulee niin makeaa ja oikealta näyttävää eksytystä, että alkaa puheet siruista, rahanloppumisista, tai mitä missäkin ajassa on saarnamiehet puhuneet. Eli se oikeanmakuinen, mutta kuitenkin eksyttävä.
Antaahan rienaaja silkkihansikkain sen väärän rahan oikean rinnalle. Tehdään kaupat sielustasi. Olisin herrasi, makaa kanssani, morsian, että et Ylkäsi luo menisi ja sanasisiemen olisi rienaaja- herran sanojenmukainen. Tästähän on kyse - uskollisuus kirjoituksiin, tai luulo- perinneopiksi kalahtava saarnamiesten väärät tulkinnat.

Itselleni, sieluni hinta, se on Golgatalla maksettu lunastus. Siinä se maksu on. Se on maksettu ja vaikka maailman herra tappaisi ruumiini, niin sielusta se ei voi enempää yrittää kauppaa tehdä, se on Jumalan#Elämänkirjan mukaan Kristuksen työn tähden täydellinen lunastus - kunhan vain pidän kiinni halusta elää Jumalan tahdon mukaisesti.
Rakastuneena Ylkääni, ja sanani etsii Yljän sanoja, kuinka on rakastanut morsiantaan ja valmistaa häntä häitä varten.

Niin, se hinta - ja maksut. Täytyy ymmärtää Kirjoitettu Sana, että jo Aikain alkua se suunnitelma on Jumalantyö meidän edestämme.
Valtakunta, jossa on Hänen tahtonsa "rakkaudenlain - päämäärä" Hengen voimasta, elämässämme. Se pitää erossa maailmasta. Se päämäärä on PYHÄ - ja siksi hinta on Jumalantyö ja tahto elää PYHÄN - eli samanmielisyyden mukaan.
Ja näin Hän laittaa tahtonsa sydämeen, Hengen voimaksi ja Uudenliiton Aadamin siemenen, Sanan mukaan tehdään matkaa.
Hän on Elämänantaja, eikä siinä meitin roposilla eikä siruilla ole mitään tekemistä.

Me teemme kaupan siinä, ostetaanko me KUMARTAMALLA rienaajan mielenmukaisesti häntä. Jos sen teemme, sielumme on myyty vääränherran sänkykamariin ja häpymme on paljastettu, olemme alastomia, voimattomia syntiä vastaan.
Ja synnin palkka on kuolelma. Eli hinta.

Vai onko "kukkaromme" täytetty, mielemme, kättemme teot Taivaallisen Herran hintalapulla, - tietoisuus - se MINUN sieluni on maksettuna ja nimi elämänkirjassa.
Tästähän on kyse, ei kannata eksyä siru- juttuihin, se idea ei ole kirjoituksissa.

Aina on sielu voitu myydä, ennen siruja ja saruja, ja aina voidaan myydä eteenkinpäin.
Mitä on otsasi päätös, eli mieli, tai kätesi merkintä, tekojesi mitta, uskollisuudessa, kelle sen ojennat.

Merkkinä otsassasi ja merkkinä kädessäsi. Siis sydämestä lähtee ajatukset, ketä rakastat.

Kyllä maailma näkee hinnan, onko se orjanroposet ja veripelto.
Vai Herran maksama, että Jumala ei tapa sielua, koska siinä on verenmerkki ja riittävä maksu. Sen ohi menee kuoleman enkeli. Sydämen pihtipielien merkki. Uhrilammas on kuollut, ja veri vuotanut. Tuon oven takana on syöty sovituksen muistoinen ateria ja se riittää. ---maksuksi--- ... Eli mitä kirjoitukset kertovat, ei sitä, mitä perinteisesti selitellään.

Äänestä

Kyllä se siruttaminen on jo alkanut.
Kiinassa esim..on tarkoitus koodata kaikki kansa..tietokonekantaan valokuvan kera.
Ainakin sillä voidaan seurata jokaista kansalaista.
Onko se pedonmerkki ..jää nähtäväksi.
Ilmestyskirjan ns.merkki käteen tai otsaan tulee tapahtumaan.se on selvä profetia..ruotsissa on jo menossa kokeilu..jossa merkin ottaneet saavat monia etuisuuksia..ovet avautuvat..pelkkä tunnistus riittää..identiteetti on takuuvarmaa.jos on ottanut sirun...se helpottaa elämää ja antaa mahdollisuuksia..siinä on se täky jolla ihmiset houkutellaan ja se tulee jakamaan ihmiset kahteen leiriin.
Uskovaisena voi tulla kovin vaikeita aikoja..mutta Herran lupaus on totinen ja varma..Hän varjelee ja pelastaa ahdinkojen yli.
Älkää peljätkö

Äänestä
  • Pedonmerkki on sunnuntai, ihmiskäsky pyhäksi. . .Jumalan merkki on sapatti.

    Äänestä

>>>>>>>>>>>>.identiteetti on takuuvarmaa.jos on ottanut sirun.<<<<<<<<<<<<<<<<<

Tavallisessa pankkikortissa jossa on siru , se sisältää myös tilinhaltijan tiedot. Tottakai siinä hän maksetut summat (rahat) siirtyvät jonkun ( identiteetin) tililtä kaupan tilille. Taitaa aika moni marketissa asioidessaan maksaa ostoksensa kortilla.? Kelakorttia kyselevät apteekeissa ja lukevat sen lukulaitteella kortin lukunauhasta kuka on kyseessä .

"Ilmestyskirjan " pedonmerkkiä vois olla tarpeen tulkita asiayhteyksiensä mukaan eikä niellä kaikenmaailman sensaatioiden selittäjien mielikuvituksen tuotteita. Vois aloittaa siitä millalsena historiallisena aikana em. kirja on kirjoitettu? Mikä on kirjan (kirjeen ) pääsanoma ja kenelle, keille se oli alunperin tarkoitetttu? Johannes ei kirjaansa (kirjettään) numeroinut lukuihin eikä jakeisiin,ne ovat myöhempää lisäystä ( "jos joku ottaa pois tai lisää jotakin "-- niin mitähän se merkitsee, ja mistä em. ajatus lainaus mahdollisesti on? 5.Moos.4:2.".. Älkää lisätkö mitään siihen, mitä minä teille määrään, älkääkä ottako siitä mitään pois, vaan noudattakaa Herran, teidän Jumalanne, käskyjä, jotka minä teille annan..." ) eli olis tarpeen lukea tekstiä asiayhteyksineen kokonaisuuuksina, ilman luku- ja jaenumeroita ottaen huomioon kirjallisuus lajin ( apokalyptinen kirjallisuus laji ) ja sen käytön. Mikä on kirjaimellista ja mikä jotain muuta.

Äänestä

Vielä tästä aloituksen pedonmerki aiheeseen toistamiseen palaten.

Kristittyjen olisi jo korkea aika alkaa valmistautumaan siihen Krist. vaihtoehto systeemiin, jossa ei tarvitse ottaa sitä pedonmerkiä, = Raamatun UT mukaiseen ja mukaisesti toimivaan Kristillisyyteen, Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön.

Joka edellytää siihen paikkakunnittain ja alueittain kansakuntienlaajuisesti apostolisiksi seurakunniksi / siksi pelastukseksi Krist. vaihtoehdoksi. Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, "maailmalla valkeudeksi ja maalle suuolaksi" riittävälä tavalla eläviksi ja toimiviksi / vaikuttaviksi, Raamatun UT opetusten ja ohjeiden mukaisesti ja perustalle järjestäytymistä / yhdistymistä.

Jeesuksen nimessä... uskovilleen / muillekin tähän em. Raamatun UT mukaiseen Kristillisyyteen, Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön ryhtymiseen HERÄTYKSEKSI / kehoituseksi.

vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvästi elävä, puhuva ja toimiva. Tähän em. mukaieen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen näyllä armoitettu palvelijansa ja seuraajansa.

Äänestä
  • Ottaa ja ottaa, valmistautua ja valmistautua.
    Mitä turhaa höyhötystä johonkin, vaikka siihen siruun, tms.

    Kautta aikain jokainen on oltava valmis. Eli jo se tyhjentää teitin pajatson.
    "nykyaika" olisi jokin pelinappula, että 2022 olisi se valmispiste.
    Höh!
    Se valmispiste on ollut ajassa 0< jotain, kun Herra palaa. Siis jokaiselle sukupolvelle, Edenistä ajanloppuun ja piste.

    Kun elämän ja kuoleman rajapintaa kukin kulkee, niin siitä kutakin nyvitään toisellepuolelle säännöllisesti, se on elämänlaki. ts. valmius on jokahetkistä. Ei sitä, että vahitaan, joko ne kutsuu sirujonoon ja joku polliisi- sotilas valkotakkisten kanssa on jonkun ruiskun avulla työntämässä nahkan alle ja päähän sirua.

    Haloo - järki käteen ja ymmärrykseen.

    Eli kaupanteossa me jo nyt on tavallaan sirutettu. Mutta, ei se siru ole kaikenmaailman sirutusta, eli se ei täytä raamatun oppia. Luuletteko, että koko maailma sirutettaisiin.
    Jopa teitin Darvin-apinatkin saisi sirun, että voisi banaaniaan myydä ja ostaa. HEH.

    Äänestä

Ei voi muuta kuin pyörittää päätä teidän taikauskolle.

Äänestä
  • Niin se on. Totuus on valheellisuuden ja vääryyden mukaisesti elämään ja toimimaan kasvaneelle / tottuneelle kauhistus. Ei voi noin vain, ilman kunnolla selvää ottamatta ymmärtää.

    Niin se pimeyden puolen ruhtinas "piru" omiaan, kaikille hyväksi Jumalan Sanan (Raamatun UT) opetusten ja ohjeiden vastaisesti eläviä j atoimivia vie, vetää, johtaa ja hallitsee, jossa PAHA perii. Niis PAHAN perimistähän, tiedotus välineet todisteeeksi / herätykseksi kautta maailman päivittäin uutisoi. Joissa uhreiksi on joutunut ja joutuu myös niitä vain nimeksi krist. uksonnollisia. Jotka ei ole kiinnostuneita Oikeasta, kaikille hyväksi Raamatun UT mukaisesta Kristillisyydestä,

    Äänestä

  • Herätyys kirjoitti:

    Niin se on. Totuus on valheellisuuden ja vääryyden mukaisesti elämään ja toimimaan kasvaneelle / tottuneelle kauhistus. Ei voi noin vain, ilman kunnolla selvää ottamatta ymmärtää.

    Niin se pimeyden puolen ruhtinas "piru" omiaan, kaikille hyväksi Jumalan Sanan (Raamatun UT) opetusten ja ohjeiden vastaisesti eläviä j atoimivia vie, vetää, johtaa ja hallitsee, jossa PAHA perii. Niis PAHAN perimistähän, tiedotus välineet todisteeeksi / herätykseksi kautta maailman päivittäin uutisoi. Joissa uhreiksi on joutunut ja joutuu myös niitä vain nimeksi krist. uksonnollisia. Jotka ei ole kiinnostuneita Oikeasta, kaikille hyväksi Raamatun UT mukaisesta Kristillisyydestä,

    On tää maailma menny oudoksi. Mites antaa synttäri rahaa lapselle tms jos käteinen poistuu... Huh huh tää kumma maailma!

    Äänestä

Psykiatri voisi antaa aloittajalle vastauksen hänen ajattelun omituisuudelle.

Äänestä

Aivan kokonaan käteinen ei poistu, koska tilalle tulee Pasi Turusen saaman taivaallisen ilmoituksen mukaan lesken ropo. Suomikin tulee sitten saamaan aikanaan Kreikalle antamansa lainan takaisin lesken ropoina.

Äänestä

Harrastetaanko muissa lahkoissa pedonlukuja va onko se tälle lahkolle ominaista.

Äänestä
  • Raamatusta löytyy. Ilm.13:18. Tässä on VIISAUS. Jolla YMMÄRRYS ON, se laskekoon pedon luvun. Ja sen luku on KUUSISATAA KUUSIKYMMENTÄ KUUSI.

    Kun tunnistaa pedon, niin senjälkeen on helppo tunnistaa tämän pedon merkkikin.

    Äänestä

  • Niin, mutta pitäisi myös tunnistaa / tietää se mikä sen tarkoitus tulee olemaan ja miksi. Että ymmärtää ja osaa valmistautua siihen, ettei sitä saatanalle vihkiytymisen tunnustatarvitse käteensa tai otsaansa ottaa. Että tulee sillä toisella, Raamatun UT mukaisella, Oikeasti Krist. vaihtoehto mahdollisuudella toimeen.

    Äänestä

  • Vaihtoehtoja vain kaksi, ne, joko hyväksi tai pahaksi. Vaihtoehto mahdollisuudet.

    Hedelmistään puun tunnistaa, sanoi / opette Herra, Kristus Jeesus. Kaiken Oikean ja hyväksi olevan Herra.

    Äänestä

pedonmerkki kortti on ollut lompakossa piitkän aikaa siruineen.

Äänestä

Vittu mitä paskaa.

Äänestä

Minkälainen siru on tuon jälkimmäisen ryhmän otsassa?
Kannattaisi jo heittää menemään nuo sensaatiojutut ja pitäytyä Raamattuun.

16 Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa,
17 ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku.
18 Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on ihmisen luku. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi.
1 Ja minä näin, ja katso, Karitsa seisoi Siionin vuorella, ja hänen kanssaan sata neljäkymmentä neljä tuhatta, joiden otsaan oli kirjoitettu hänen nimensä ja hänen Isänsä nimi.

Äänestä
  • Hyvä että laitoit nuo molemmat raamatunkohdat.

    Ensimmäinen paketti osoittaa, että pedon merkkiin liittyy ostaminen ja myyminen erittäin keskeisesti. Huomaatteko, että vasta nyt maailma alkaa olla siinä moodissa, että tuollainen totaali järjestys on ylipäänsä mahdollinen. Eli, joku bitcoin- tyyppinen tulee olemaan ainoa hyväksytty maksuväline – eikä minkäänlainen käteinen enää rinnalla käy.

    Tuo jälkimmäinen taas viitannee Hes. 9:4:ään jossa Jumalan uskolliset piti juurikin otsamerkitä.

    Tästä merkistä, tulevista tekniikoista ym. löytyy hyvä kooste ao. Siellähän mm siruttivat Aasian tsunamin uhreja jne: http://www.thepukki.fi/blog/post/pedon-merkki-valmiina-jaettavaksi

    Äänestä

Anteeksi mitä jos hiukan ihmiset katsoisivat ympärilleen tulisi huomata että paholainen ei ole rahan poistumisen takana miettikää esimerkiksi mitä hirveyksiä raha on saanut ihmisen tekemään petoksia, väkivaltaa,ahneutta ,murhia, poistanut monista ihmisistä kyvyn välittää muista ja ympäristöstään,ajanut maapallon sellaiseen tilaan että z-sukupolven jälkeläiset ovat viimeinen elossa oleva populaatio. Koska raha minä joudun sanomaan tulevaisuudessa lapsenlapsilleni että te kuolette kaikki nälkään ja myrkylliseen hengitysilmaan koska minua edeltävät olivat sitä mieltä että parempi vaan säästää ja kerätä rahaa yli tarpeensa ja jättää tekemättä viisaat valinnat koska liian kallista ,asenteella "ei se mun persettä kosketa kun olen jo kuollut kun tulevaisuudessa kaikki kuolevat " kuvittele itsesi sanomassa lapsellesi näin me kuollaan kaikki hitaasti ja tuskallisesti koska me ei tehty MITÄÄN että teillä olisi mahdollisuus elää ja tästä syystä raha pitäisi poistaa kaikissa muodoissa maailmasta ja resurssit jakaa

Äänestä

Ei se käteinen poistu. Minä olen tähän asti maksanut oravannahoilla, mutta en hyväksy ketunnahkaa vaihtorahaksi. Ketunahka on pedonmerkki.
Sillä ei voi ostaa eikä myydä, vain oravannahat ovat oikeata rahaa.
Se on merkki heti, jos ketunnahkoja aletaan vaatimaan vaihdantavälineeksi.

Kyllä lompsanvälissä oravankarva on pelastumisen merkki

Äänestä

Erittäin hyvä ketju. Ja niin ajankohtainen. Tampereellakin jälleen eräs aitoleipä niminen kahvilaketju lopetti käteisen vastaanoton.

Ei tuo tule "pedon merkki" aivan vielä, mutta suunta on siihen. Mitä enemmän luovutte käteisestä sitä nopeammin tuo kehitys tulee. Nyt on mobiili ja kortit, mutta se on vasta siirtymävaihe.

Äänestä
  • Lutheri tunnisti pedon, antikristuksen paavin, josta 1700-luvun Luterilaiset virretkin kerovat: Jumalan käskyi wastaan räyskyi.
    Saksalainen professori Andreas Helwig (1572-1643) selvitti pedon luvun viisaasti. Hänen mukaansa se tulee sanasta VICARIVS FILII DEI=666.
    ymmärtäväisen Adventisti ylifariseus_1:sen kirjoitus hyvin ymmärrettävää tekstiä: Sunnuntai pedonmerkki. Pedon muuttama lepopäivä on ollut pedonmerkkinä siitä alkaen kuin se on ollut katolisen vallan tunnusmerkki, eli alusta asti. Tuomioiden julistaminen on eri asia, kuin merkin aikaansaaminen paavin toimesta keskiajoista lähtien, mutta merkki säilyy muuttumattomana ajan loppuun saakka.

    1234567---

    Äänestä

"Kuten kaikki tiedämme, raha poistuu yhteiskunnassamme kokonaan..."
Keitä te tietäväiset olette? Keksitte omianne! Ei raha minnekään poistu. Minunkin kännykkäni näyttä rahasaldoni pankkitililtäni ihan vain näyttöä hipaisemalla. Ja setelit eivät poistu koskaan, kolikoita unohtamatta. Kaikkea sitä saakin lukea!🤣

Äänestä

Käteinen poistui minulta jo 90 -luvulla.:D

Äänestä

Jerusalem Postin artikkelin mukaan Bibi Netanyahu on kuin väärä messias:

Netanyahu on kuin väärä messias
Benjamin Netanyahu is like an Israeli false messiah
https://www.jpost.com/israel-news/politics-and-diplomacy/article-689365

Rabbien mukaan Netanyahu on kuitenkin viimeinen pääministeri ennen juutalaisten odottaman messiaan aikaa ja se henkilö, joka tulee osoittamaan messiaan kansalle.

israel365news.com uutisoi jo v. 2018:

Netanyahu tulee ojentamaan valtikan messiaalle
Netanyahu Will Hand Scepter to Messiah Son of David
https://www.israel365news.com/323924/is-netanyahu-the-incarnation-of-biblical-jonathan/


V. 2020 eräs rabbi sanoi huomionarvoisen asian, lausumalla, että "antikristus on se messias, jota juutalaiset odottavat".

Äänestä

Tuostahan on Raamatussa aivan selkeät kohdat olemassa. Mitä tuota enää ihmettelemään. Ja silti- teistäkin monet vain jatkavat korttien ja Mobiilin käyttöä- käteisen sijaan.

Mobiili ja korttimaksut ovat siirtymä pedon merkkiin. Käyttäkää ihmeessä käteistä kun sitä vielä voidaan käyttää

Äänestä

Kyllä lahkosaarnaajilla ja ihmeparantajilla on tilinumerot joille voi maksaa kymmenykset ilman käteistäkin.

Äänestä
  • mutta puuäijällä ei ole tilinumeroa !

    Äänestä

Ihanaa toi uskonto!
Kaikesta voi saada uutta tietoa, kun vain uskoo mitä esipaimenet uskottelevat.

En edes kysy, mistä tuo tieto rahankäytöstä on sulle tullut.
Iloitse tiedoistasi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lopunajat555 kirjoitti:

Kuten kaikki tiedämme, raha poistuu yhteiskunnassamme kokonaan ja alkaa antikristuksen aika, jolloin tavaroita ja palveluja voi ostaa ainoastaan pedon merkillä. Tämä tapahtuu juuri nyt yhteiskunnassamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu