Raamatun monopoli yhtenä ja oikeana kirjana on tiensä päässä.
ihmisillä on muitakin kirjoja
5
100
Vastaukset
- 12____13
Raamattu on kuitenkin viisauden kirja, paras opetus mitä ihminen voi saada.
Mielenkiintoista on myös se, että suuri osa muista kirjoista näyttää olevan Raamatun tekstien inspiroimia.Erityisen viisaan neuvon raamatunplärääjä voi lukea noitanaisten käsittelystä. Henkihän niistä on päästettävä.
Miespuoliset noidat sensijaan saavat jatkaa elämäänsä, mutta kuinka kohdella transunoitia?
- tapposuhteet
Mistä kansanedustajat sitten varastaisivat?
Tässä linkissä todistus, miten Jumalan yliluonnollinen viisaus tulee ilmi Raamatun lehdiltä. https://salatturaamattu.fi/kirje-jonka-ivan-panin-kirjoitti-new-york-sun-lehdelle/
Ihmettelen kuinka jaksoin pitäytyä yksin raamatussa 40 vuotta. Etsin kyllä muitakin kirjoja pikkukaupungin kirjastosta , mutta 1980-luvulla niitä ei vain ollut. Nyt kun on tullut internet on sitä kautta muitakin kirjoja saatavana. Suosittelen ainakin seuraavia:
- Hare Krishna liikkeen kirjat
- Diogenes Laertios: Kuuluisien filosofien elämät ja opit
- Richard Feynman: Luentokirjat
- LibriVoxin monet audiokirjat etenkin: Aristoteles
- Smith: Kansojen varallisuus
- jne.
Raamattu sisältää TIEDON SANOJA eli kuvauksia tulevaisuuden tapahtumista ja henkilöistä. Siinä mielessä se tärkeä kirja mikäli aikoo seurata vallankumouksellista politiikkaa. Sen sijaan joku Aristoteles on parempi konservatiiville.
Raamattu auttaa jos on kiinnostunut ylläpitämään vihapuheita, suorittamaan vallankumouksia ja vallankaappauksia jne. Jos tahtoo viettää rauhallista hiljaiseloa on jokin muu kirja parempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863