... joiden mukaan koska Jumalaa ei ole Jeesus ei voinut uskoa Jumalaan, koska yliluonnollista ei ole Jeesus ei voinut uskoa ihmeisiin ja koska riivaajia ei ole Jeesus ei voinut uskoa eksorkismiin?
Mitä mieltä olette ihmisistä...
SormiPyörii-Kukkuu
8
175
Vastaukset
En tajunnut yhtään mitään...
Että he ovat ihmisiä siinä kuin kuka muu tahansa.
usko.vainen kirjoitti:
Mitä mieltä olit aloituksesta jonka linkin laitoin sinulle😉❓
Se on poistettu, joten en pääse sitä lukemaan.
- tottahänsanoo
No, aloittaja ilmeisesti koittaa mukailla keskustelua, joka lakia ja Raamattua tutkimalla ja tulkitsemalla ja siihen vetoamalla kuulostaa - jos siitä tekisi analysoituja johtopäätöksiä - kyllä aika pitkälti tuolta.
- Kaikkionmiellyttäviä
Voi ei .. en ollu eka
Pitäisikö heistä olla jotain mieltä? Kyllä ihminen saa uskoa mohin haluaa tai olla uskomatta.Sitä mieltä minä olen.
- Antisissi
Joku läppä juttu joo
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392803Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2622449Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351442- 1211172
- 1081133
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131002Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58896Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867