Lilius ja Finnair?

Miksi Lilius poseerasi uutisissa Finnairin uutisten mukana? Sillä sällillä ei pitäisi olla mitään tekemistä enää Suomen putsauksessa veroparatiiseihin?
472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi se vanhus härkkii joka paikassa?

Äänestä

Voisiko vastuuMINISTERI vastata tähän kysymykseen. Oliko se Lintilä vai kuka? Missä roolissa tämä Lilius kelmi häärii tässä valtioenemmistöisessä yhtiössä.

Pitäisi määrätä erikoistilintarkastus, niin epäluotettava oman edun rahastaja tämä häpeemätön kelmi on.

Äänestä

Tosi outo juttu.
Jo firmojen imago vaatii, ettei taustalla näy rajattoman rahanhimon toteemeja. Kyseessä sentään valtion merkittävästi omistamat firmat.

Lentoyhtiön kohdalla tulee heti mieleen, että säästääkö tällainen yhtiö huollossa ja turvallisuudessa tehdäkseen tulosta, jos taustalla häärii mies, joka on tullut tunnetuksi rahan keruusta.

Äänestä

Jan Vapaavuori puolusti aikoinaan kiivaasti Liliuksen optioita....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tape9 kirjoitti:

Miksi Lilius poseerasi uutisissa Finnairin uutisten mukana? Sillä sällillä ei pitäisi olla mitään tekemistä enää Suomen putsauksessa veroparatiiseihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu