Haluan töihin yhteen parhaimista puulakeista mikkelissä. Haluan ekotorille töihin. Kunika toimin? Olen koulutukseltani puistokemian alioppilas.
Kuinka pääsen Ekotorille töihin?
puistopullo
21494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Taas sama trolli kysyy ja vastaa itsekseen.Luulis jo kyllästyttävän etenkin kun on aikaa sitten jo jäänyt kyseisestä idiootimaisuudesta kiinni.
Eihän tähän sinun ja minun lisäkseni ole muut vastaneet, että missä se vastaus itselleen on?
Eiköhän se sieltä vielä tule ja sitäpaitsi, tätä asiaa on jo jauhettu monen monta kertaa. Ja trolliksi sinut voi jo suoraan tuomita koska työtönhän olisi jo perillä ja hän olisi tietoa saanut. Tai jos et ole trolli niin sitten sinun älykkyys on idiootin luokkaa ja silloin sinusta ei noihin hommiin ole.
Mitä sä mulle kiukuttelet? En mä tätä aloitusta tehnyt vaan vastasin sun kommentiisi. Eli suotta mua trolliksi haukut.
Töihin on vähän liian voimakas ilmaus!!!
poikani kertoi että hänestä tulee isona ekotorin pihamies?!! :-O
seuraa isänsä jalanjälkiä!1!1
Ekotoritrolli panee parastaan mut köyhäks jää :D
Hienoa, että olet kiinnostunut ekotori-urasta! Kyseessä on nimittäin hyväpalkkainen ns. piilotyöpaikka, jota ei voi löytää mollin sivuilta, et monsterista etkä mistään normaalista paikasta. Ekotorin työpaikat eivät yleensä ole kovin julkisia, vaan ne täytyy kaivaa työkkärin, reitin tai mikkelin työllisyyspalveluiden tiskien takaa. Työkkärissä kannattaa vaatia päästä kuntouttavaan työtoimintaan, koska monet ekotorin työpaikat ovat kuntouttavan työtoiminnan paikkoja. Tämähän tarkoittaa vaan käytännössä parempaa sijoittumista ekotori-uralla. Puistokemian alioppilas kuulostaa mielenkiintoiselta ammatilta. Pärjäät varmasti insinöörikavereiden kanssa ekotorilla. Pääasiassa ekotorilaiset ovat AMK:sta valmistunutta väkeä. Rohkeasti vain kyselemään! Kannattaa myös pyytää päästä mukaan Reittiin ja Työllisyyspalveluihin. Sitä kautta aukeaa moni muukin ura (esim. vammaisia pääsee työntelee pyörätuolissa ympäri kaupunkia), jos Ekotori ei jostain syystä kiinnosta.
Onpas aktiiville aktiviteetteja. Monenlaista mukavaa. Luulis ettei tarvita enää työttömien syömäyhdistystä - vai onks se jo lopetettu työttömien puutteessa.
guuglaa toimintakeskus mikkeli... sieltä löytyy puhelinnumero, mistä voi kysyä kuntouttavan työtoiminnan paikoista...
Kuka on ekiksen pahin piiskuri? Entäpä fiksuin ja empaattiain?
Korjaus: Empaattisin
On niin vetun pienet näppäimet...
Ekotorin pihalla on kuuma!! Kenellä alkaa duunit maanantaina??
miehen elämä ei voi olla täysi ellei hän ole kokenut ekotoria
Onko ekotorille vaadittu lääkärintodistusta ennen 9euron-viran vastaaottoa???? Montako päivää on koeaika??? Onko korkeakoulututkinnosta haittaa eli kannattaako siitä vaieta? On paljon kysymyksiä - ahdistaa!!!
Jos olet palkkatuella töissä Toimintakeskuksella niin silloin sinua koskevat kaikki työelämän säännöt(koeaika,työajat,ym.)Palkkatuki=palkallinen työsuhde.
Mutta suurin osa siellä taitaa olla kuntoutavassa työtoiminnassa sillä 9 eurolla ja mitkään säännöt ei näihin päde.
Mutta eihän näistä saa TES palkkaa, kun työtehtävät on epämääräisiä ja osa-aikaisia. Yhdistys haluaa korkeimman palkkatuen (n. 1800e/kk/työtön), jotta saa maksimaalisen hyödyn. Työttömän palkkaan laitetaan joku 800e, josta vielä työeläkemaksut ja verot pois. Loput rahat yhdistys voi sijoittaa johtajien etelänmatkoihin. Tällaisia ilmaisia palkkatukilaisia yhdistys ottaa mielellään vastaan, kun tulee ilmaista rahaa ja ilmaista työvoimaa.
kaikki on töisä uutta elämäämsä ekotria eo olenää
Ekotori on ja pysyy... ihan sama miten nimillä pelleillään, voi olla vaikka Vaihtotori... sama puulaaki ja samat kusettajat, samat ilmaistyöt, kaikki yhtä suurta kusetusta... työttömillä tahkotaan rahaa.