Ruokamyrkytyksiä Helsingin Laakson ja Koskelan sai

6169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kylmäketju pääsi katkeamaan traagisin seurauksin, ja sitä peiteltiin johdon toimesta aktiivisesti. Helteessä lilluvissa elintarvikkeissa pääsevät tietyt bakteerit muhimaan oikein kunnolla, mutta sillä ei ole niin paljoa väliä, koska kysymys on VAIN sairaaloille toimitettavasta ruoasta.

Jos kyseessä olisi ollut vankiloille toimitettava ruoka (johon panostetaan paljon isommin rahaa per annos) niin syylliset olisi jo selvitetty ja asetettu vastuuseen.

Koska rikollisilla on sellainen exclusiivinen ominaisuus sairaisiin verrattuna. Nimittäin IHMISOIKEUS.

1Äänestä
  • Onko sulla antaa linkkiä, kiitos.

    Äänestä

Konstit on monet hallituksella ensin hylätään sairaalta ihmiseltä oikeus hyvään kuolemaan,sitten aletaankin myrkyttämään vanhuksia.Sitten kun en enää pärjää kotonani omin avuin taitaa olla parempi vetää kuula kalloon kuin mennä mihinkään laitokseen kidutettavaksi.Tai jos menis vokkiin täydellä ylläpidolla vaihtaa vaan nimensä muhametuliksi.

Äänestä
  • Myrkytetään "terveellisesti Subway-aterioilla", kun joskus subway tarjosi johonkin tosi-tv talo-ohjelmaan aterioita niin kaikille tuli ruokamyrkytys.

    Äänestä

Vuan abdibadibadaaba ol vasurilla sekottanu salaatteja?!

Äänestä

Oliko mahdollinen terrori-isku?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kchgd kirjoitti:

raaloissa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005691062.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu