SISÄPIIRIN OMILLE (18 :sta ) Vahingolliset reformit estävät elämää
IHMINEN VOI OLLA TERVE VAIN JOS HÄN VOI VAPAASTI ILMAISTA SISTÄ ITSEÄÄN
OLEMUSTAAN MIKÄ ON PUHTAAN TOIMINNAN ANONYYMI
TOISIN SANOEN IHMINEN
SAAVUTTAA AIDON ONNEN SISÄSTETYSSTÄ
HYVÄKSYTYSTÄ RAKKAUDESTA
RAKKAUS ON AINA HYVÄKSYTTÄVÄ ITSE
HYVÄN JA KAUNIIN KAUTTA
ON VAIN IROTAUDUTAVA
VALATAA ALISTAVASTA POLTIIKASTA
MARTYYRI JÄRJESTÖT HURMIOKUNNAT LITTOUTUMAT
SAIRAUDET SYNTYVÄT IHMISEN TAHDON VUOKSI
VALITSEMALLA POLITIIKAN JOKA ON VAHIGOLISTA
HYLKÄÄMÄN SEN MIKÄ ON OLISI HÄLLE HYVÄKSI
(18 :sta ) Vahingolliset reformit estävät elämää
REFORMIEN VALTA
HENKINEN-VÄKIVALTA
3
423
Vastaukset
- juupereni
ok samma på ypykkälantian alakuasukas-langi.. tack!
- Hihhuli
Mee hyvä ihminen hoitoon.
- Älähuuda
Jotkut eivät edes älyä kirjoittaa normaalisti. Vaan HUUTAVAT, kun eivät tiedä ja ymmärrä, että ISOILLA KIRJAIMILLA kirjoittaminen on huutamista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353