Itämeri on yksi maailman saastuneimmista meristä. Ongelmia aiheuttavat esimerkiksi rehevöityminen, öljykuljetukset, lisääntyvä laivaliikenne, maatalous ja teollisuus.
Paskimmat valtiot Itämeren rannoilla ovat paskoneet meren maailman paskimpaan kuntoon. Tulevaisuus on paskaa täynnä muissakin asioissa kuin Itämeressä.
Paskimmat valtiot Itämeren rannoilla ovat paskoneet meren maailman paskimpaan kuntoon. Tulevaisuus on paskaa täynnä muissakin asioissa kuin Itämeressä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Me paskomme housuumme "kansanedustajien" toimesta.
kommentti
Itämeren ympärillä on sivistyneitä valtioita jotka eivät suttaa (Venäjää lukuunottamatta)
Välimeren ympärill on sivistymättömiä valtioita joissa Niilissä virtaa sinne kokonaisia lehmänruhoja
Selitä ero: Välimeri on paljon paremmin saasteilta turvassa kuin Itämeri
jossa on tosiongelma
Tämä on haluatko biljardööriksi kilpailun kysymys, en usko että teistä monikaan tietää
Lisää tietoa
LYÖ SINÄKIN KAVERIKAPITALISMI
TÄNÄÄN perjantaina 25.5. kello 10
https://www.suomenuutiset.fi/perjantain-tuumaustunnilla-esitellaan-kirjauutuus-suomen-talousnakymista-veroja-velkaa-kaverikapitalismia/
Suomen Perustan uutuusteoksessa Veroja, velkaa ja kaverikapitalismia analysoidaan Suomen talouden tilaa ja pohditaan sitä, miten Suomen talous saataisiin kestävälle kasvu-uralle ja menestymään
perjantaina 25.5.2018 klo 10.00 alkaen. Tilaisuus lähetetään suorana verkkolähetyksenä. Tervetuloa seuraamaan lähetystä
No yks mikä on IHAN varma, on ettei Niilissä lehmänruho kauaa pyllistele ilman kierrätystä, on se lätäkkö sentää senverran täynnä krokotiiliä! :/
Venäjä laskee Pietarin ja muiden yhteisöjen jätevedet käsittelemättöminä Itämereen. Niitä ei Suomessa lasketa miksikään, vaikka ne mudostavat valtaosan Itämeren saasteista. Suomettuneita kun ollaan edelleen.
Pakkoko on asua Venäjän naapurissa?
Kaikki taitaa mennä Putinin syyksi ja Sipilä vaikeuttaa enemmän elämäämme paskoilla päätöksillään?
Suomen paskotut järvetkin on Neuvostoliiton syytä.
Suomi on rakentanut kymmenillä miljoonilla jätevedenpuhdistamoja Pietariin. Eikö ne toimikkaan?