Pilkotaan se kolmeen osaan.
Keskustapuolue on turha, sen voisi yhtiöittää ja myydä ulkomaille, eihän Suomessakaan sitä kukaan halua ostaa.
http://stacypullasorsa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/255821-pilkotaan-keskustapuolue-kolmeen-osaan
Puoluekokous on tulossa. Aloitteita yksityistämisestä liikkeelle.
Keskustapuolue on turha, sen voisi yhtiöittää ja myydä ulkomaille, eihän Suomessakaan sitä kukaan halua ostaa.
http://stacypullasorsa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/255821-pilkotaan-keskustapuolue-kolmeen-osaan
Puoluekokous on tulossa. Aloitteita yksityistämisestä liikkeelle.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Linkistä:
Myydään yksi osa Daesheille. He arvostavat hallintoa, jossa yhdistyy julmuus, hurskastelu ja typeryys.
Myydään toinen osa Israeliin. Ne voivat saada maakuntamallin. Israeliin perustetaan yksi maakunta, eikä palestiinalaisilla ole asiaa siihen.
Myydään kolmas osa Venäjän mafialle. Mafia arvostaa osaamista julkisten varojen uittamiseen hyödyttämään yksityisten hämäriä taseita. Sen lisäksi Venäjä saa lestadiolaiset ja näiden pedofiiliskandaalit. Venäläiset eivät ole tulleet sellaista edes ajatelleeksi, joten se on yllätyslahja heille.
Keskustan kansanedustajat voitaisiin sopeutumiseläköittää lehtien toimitukseen ja kaivosyhtiöille, onhan Suomessa vapaa kaivos ja sanansuojelu.
Tässä on yksi ehdotus firman Keskustapuolue pilkkomisesta ja osien myymisestä.
Muitakin malleja lienee.
Ehkä ministeri Bernerkin tulee auttamaan yksityistämisessä!!
Vaikka hieman vihjaisin sinulle Partacusi niin et kerro miksi ette esiinny eduskunnan kyselytunnilla, et kerro miksi kannatuksenne on promilleissa prosenttien sijaan, et kerro miksi ette tee uskonpuhdistusta ja siten yritä luottamuksen lisäystä!
Et kerro sitäkään miksi muut tekevät aina väärin mutta silti kansalaiset ovat enemmän niiden kannalla kuin oikeaoppisten komuloisten!
Itsetutkistelu teidän kohdallanne olisi varmuudella uskollenne terveellisempää kuin jatkuva muiden moittiminen kun kansa kuitenkin niihin kuihin luottaa enemmän kuin teihin.
Onko sinussa miestä antamaan selvitystä noihin, ehkä perin sinulle kiusallisiin asioihin jotka tuossa edellä jo luettelin?
poliitikot voi roudata paskatunkiolle, jos ne kelpaa edes sinne
Sehän on jo yksityisen Puolueet Oy:n tytäryhtiö. Vaalit ovat vain farssi.
Siinä sitä onkin Partacuselle ideaa kun ensin on piilottanut oman puolueensa SKP:n. Sitähän ei näy missään, ei edes eduskunnan kyselytunnilla!
Kommunistien kurjuushakuisuuden sijaanhan Keskusta tähtää hyvinvointiin joten ymmärrän hyvin ristiriidan ja kateuden olemassa olon Partacusen pienessä herneen kokoisessa aivorustningissa.
Hernekin lienee liioittelua kun miettii mitä omaa hän on saarnoissaan esittänyt, ainahan ne ovat olleet kommunismin suurien profeettojen julistuksia. Profeettojen ulosanti vaan ei oikein ole ollut mitään mitä kannattaa lukea tai ainakaan seurata!
Kun ensin hävittää oman puolueensa niin pitää alkaa naapureita myymään, taitaa olla lähellä petuksen tuntomerkkejä kuten kommunismi yleensäkin. Paratiisia kun rakensivat niin tekivät helvetin josta porukka halusi ulos vaan ei päästetty ja jos joku sai niin kylläkseen jotta väkisin lähti niin rajalla jopa ammuttiin. Ymmärrän hyvin, että moisen puolueen myyminen olisi vapaassa maailmassa mahdotonta!
Mutta , kukas kumma tai ketkä ihmeet saa kansaloisten maksamat "yhteiset" verovarat arvo-sosuus-tileilleen ulkoistetusti ulkomaille tai sijotuskirjekuoreensa, jos kaikki verotettavat eivät sitä tee vaan harva ja valittu..kuka nauttii osinkotuloista verorahoista,,
Tai meneekö kok veronmaksu hukkaan ja verosuunnittelu konnille rahat jotka oli meinattu alunperin hyväntekoon?
EIKÄ KENENKÄÄN VERON VÄLTTELIJÄN OSINKOTULOKSI VEROPARATIISISAARILLE.
Mitä se tarkoittaa, kun nyt sanotaan siten, että Komuloisten Asia on loppu? Miten Komuloiset voivat olla todella jotain, sillä todella jotain ovat vain ja ainoastaan COMMUNISMUS LIBERA eli VAPAA KOMMUNISMI, SOZIALISMUS LIBERA eli VAPAA SOSIALISMI sekä NATUROLOGIA NOVA eli UUSI LUONTO-OPPI rs? Nyt kysyn Teiltä Arvoisat AATERITARIT sitä Kuviokellunta-asiaa, että mitä kaikkea voisivat tarkoittaa NATSIKOMUT, NATSISOSSUT ja NATSIDEMARIT. Mitä kaikkea nyt Arvoisat Ylinerot ja Persusankarit kuten J HALLA-AHO SEURA ja J HAVUKKA-AHO SEURA rs:t ehkä haluavat vastata erään Kulkurin ja Katunarrin uteluihin? Mitä kaikkea nyt Tulevat Presidentit ja Arvoisat Pääministerit sekä YRITTÄJÄMESTARIT ehkä haluavat tehdä, kun PERSUNEROT ovat tietenkin joutuneet Ajojahti rs:n kohteeksi?
Venäjän mafia tuskin ostaa Keskustapuoluetta. Sen verran kieroa sakkia siinä on että voisivat yksityistää mafiankin. Berner osaa.
Lisnkin keskusteluosiosssa hyvä vaihtoehto:
Annetaan mieluummin Kepulit kansanedustajineen muutama miljardi Vatikaanille. Paavi saa sitten antaa Kepulit Italian mafialle työvoimaksi. Rahat Vatikaani voi käyttää köyhien ja vähäosaisten apuun.
Ongelma on; onko Keskustapuolueesta työntekijöiden välittäjäksi. Eihän se osaa työllistää edes suomalaisia. Mutta jos joku heistä osaa vääntää latinaa hepreaksi niin eiköhän järjesty. Ilman Berneriäkin. Entäpä sitten jos keput puhuisivat työmaan vieressä paskaa ja luulisivat tehtaan olevan pelto niin hukkaan sekin menisi.
Miksikän+Partacusi+juuri+Keskusta+olisi+turha?+Eikö+vieläkin+turhempia+löydy+kuten+SKP+ja+KTP?+Niitä+tosin+ei+enää+käytännössä+ole+eikä+niistä+siten+saane+enää+edes+romukauppaan+sopivaa+kauppatavaraa.+Tuskin+kukaan+konkurssipesään+näppejään+viitsii+sotkea!
Ei+Keskusta+turha+ole+koska+sitä+sentään+hieman+mittaajasta+riippuen+kannattaa+noin+15%+suomalaisista+kun+SKP+ei+pääse+edes+1,5%+kannatukseen+vaan+joutuu+tyytymään+lähemmäs+0,15%:n+eli+noin+prosenttiin+keskustan+kannatuksesta.
Oletteko+te+komuloiset+sokeita+vai+miksi+ette+näe+omaa+kurjaa+tilaanne+vaan+esiinnytte+kuin+olisitte+tunkion+huipulla+kukkona+kiekumassa?+Kannattaa+ottaa+reaalinen+ote+puolueennekin+olemiseen+ja+nyt+kun+tulee+vaalit+niin+ei+kannata+enää+puolueena+jatkaa+nimilistoja+keräillen+vaan+siirtyä+ry+muotoon+toiminnassanne.
Olette te persuloiset suloisen sokeita. Hallaahon.äänestäjä haukkuu Kepun maan rakoon mutta hyväksyy täydellisesti Kepun politiikan. Persut ovat jo ulkoistaneet politiikkansa Perussuomalaisille. Berner ehkä ulkoistaa jäsenet ja ostaa ulkomailta uuden ohjelman.
Kokoomus ulkoisti politiikkansa Keskustalle ja Keskusta Persuille.
Sote ja maakuntauudistus jäävät tekemättä. Persut ostavat sen luultavasti hallitukselta. Mitä hallitus ostaa!! Ken tietäis.
Ulkoistaminen ja yksityistäminen ovat muotia. Yksityistetään Sipilä (Venäjälle?). Mitä sanotte?
Ulkoistetaan rytikepulaisten Pyhä Sota Neuvostoliitolle.
https://www.youtube.com/watch?v=MNp2iNRPmq4
NL toimitti oman version Pyhästä sodasta. Se oli sota vapauttaa Eurooppa fasismista. Ryteille se tarkoitti Jeesuksen lupaamaa Suur-Suomea voittoisan fasismin Euroopassa.
Ulkoistus ei onnistunut. Liittoutuneet olivat toista mieltä. Rytejä varmaan harmittaa kun eivät päässeet NL:n kukistamisen jälkeen nujertamaan Englantia. Ulkoistetaan tuo harmi edemenneelle rytiporukalle.
Ei NL mitään Eurooppaa fasismista halunnut vapauttaa vaan se oli levittämässä omaa fasismiaan, punafasismia joka oli ihmisille vielä vaarallisempaa kuin Aatun harmaa malli.
Ryti oli yksi Suomen pelastajista kommunismin orjuudelta joten hänelle suus kiitos!
Ei taida Kepun yksityistämistä tulla. No, eipä tule SKP:nkään. Syynä se, että SKP on konkurssissa.
Mites muuten se konskurssi sujuu? Mitkä ovat velat ja varat? Mitä reslisoitavaa omaisuutta on?
Tuleviin vaaleihin SKP ei taida osallistua, kun rahaa ei ole, eikä ääniäkään juuri tule.
No aktiviteetti lisääntyy, kun niitä kannattajakortteja täytyy sitten taas kerätä...
Eikä silläkään niin suurta väliä.
Oletteko Te "TimoEspoosta" se homopersu, joka rustaa palstalle huumehöyryisiä aloituksia???? vai Hallaahon.äänestäjän kaksoisnikki.
Homo-Sebulla on nyt heterohäät. Kai menette juhliin.
Keskusta on jo ulkoistettu.
Se ei ole yhteiskuntaa varten.
Sen perusmotiivi politiikassa on ulkoistaa ja yksityistää julkista sotesektoria.
Voihan sen jakaa osiinkin ja huutokaupata.