Persujen eduskuntatuolit suuressa vaarassa!

RKP:n Anna-Maja Henriksson haluaa vallata Perussuomalaisten paikat.
Persujen tuskin kannattaa suostua, vaan pitää paikka eturivissä Halla-aholle.

Persujen kannattaisikin kattaa eduskunnan kahvilaan pullakahvit max 5:lle mikä on RKP:n tuleva edustajien määrä. Tämä ele kuvaisi hyvin RKP:n asemaa yhteiskunnassa. Pullan voimalla houkuttelevat rahalle persoja politiikkoja.

17

430

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perusnuori

      RKP haluaa poistaa ruotsin nimestään, koska se ei kuulosta hyvältä. Nykytrendin mukkainen nimi:
      Gyllene Framtid
      Kusinen Tulevaisuus

      • vie_pallit

        Anna-Maija vie pojilta pallitkin alta HeHeEEE


    • Hallaahon.äänestäjä45

      PAKKORUOTSI POIS MUTTA VASTUSTUS EI OLE NIIN TÄRKEÄÄ KUIN MITÄ VAIHDOTEHDOKSI, suomi, englanti, saksa, ranska eikä sitten juuri muuta

      PS:n päävastustaja on kokoomus ja kun se putoaa polvilleen, Rkp ei ikinä pääse hallitukseen
      Rkp ja vasliitto ovat turhanaikaista pikkujengiä joita ei kauheasti kannata kommentoida eikä ainakaan seurata vain SDP:N VAATIMUS SAA VASLIITON HALLITUKSEEN puolueella itsellään ei koskaan tule olemaan sinne mitään asiaa, se aika on ohi

      Eli Ps keskittyy kokoomuksen, joka on sekoillut sotessa ja matutuksessa pahasti löperön johdon Orpo- Stubb ja heikko Katainen takia

      Mietelauseet Halla-aho
      Halla-aho 21.5. Jos haluat lisää luku- ja kirjoitustaidottomia maahanmuuttajia, äänestä kokoomusta. He ovat kokoomuksen "uusi nokia"

      https://www.suomenuutiset.fi/meri-vihreiden-tavoitteet-katastrofaalisia-suomen-taloudelle-ja-huoltovarmuudelle/

    • Hallaahon.äänestäjä45

      koneinsinöörit ottivat yhteen
      200 toisiinsa liittymätöntä yksittäistapausta esitti näkemyksensä siitä, miten ratkaistaan ajosuunta https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005697633.html

      Helsingin kaupungin johto ei ole ottanut kantaa

      Halla-aho 28.5.. Tapaus ei ylitä kommentointikynnystä kaupungin johdossa tai poliitikoissa. Toisin olisi, jos bussi olisi vaikkapa jättänyt jonkun pysäkille. Tapaus ylittää nipin napin uutiskynnyksen. Tosin Hesarin juttu ei mainitse sovittelutehtäviin kutsuttua imaamia. Siitähän joku voi tehdä johtopäätelmiä.

    • platenttiinsöniiri
    • Ville_kokoomuksesta

      RKP on vaalien jälkeen hallituksessa. Fakta: persut ei ole seuraavassa hallituksessa. Eivätkä siniset. Näin se menee.

      • Jumalan_ruoska-

        Riippuu siitä mitä kauppoja piirimyyjä ja Jumalan Ruoska kempeleeltä sattuu kulloinkin tekemään


    • platenttiinsöniiri
    • Missä ovat näiden suvakkien kommentoija automaattien lausunnot.
      Ovatko nämä Vihreiden uuden puolueohjelman mukaisia tapaamisia?

      • Automaattilausunto

        No kommentoinpa kuten aikoinaan runoilija Eino Leino häntä mollanneelle ja kommenttia vaatineelle pastori Lappalaiselle:
        "Liirum-laarum Lappalainen, haista paska kappalainen".


    • Jos näin on , niin aivan sama. Kansa on tyhmä (Juicekin tiesi sen). Mutta jos propagandalla saadaan kansa uskomaan mustakin valkoiseksi , niin tämä kansa on sen ansainnut. Yle on vihervasemmiston hallussa , joten vaikeaa se on tosiasioita nähdä. Tämä kansa kumartaa itään ja etelään ilman mitään syytä. Suomen ainoa puolue , joka on hyvän tulevaisuuden kannalla on perussuomalaiset. Suomi on puolustamisen arvoinen.

      • Persut voivat tehdä tuolienvaihto vaatimuksesta hyvän poliittisen shown!


    • huom_ex-persut

      Huom. ex-persut niiltä viedään pallit ja kuupatkin ei enää ilmaista särvintä jakelu on loppunut

    • Hallaahon.äänestäjä45

      Kansa on tyhmä (Juicekin tiesi sen

      En usko ylläolevaan että on sanonut, en tunne enkä fanita Leskistä
      mutta siis kansa ei ole tyhmää, nuoriso on tyhmistynyttä ei tyhmää, osaa kaikenlaista kuten kieliä ja pelejä mutta ei pärjää hyvin kun ei ymmärrä syytä ja seurausta ja kansa on prostituoitua siinä mielessä että se hylkää nopeasti mm. sankarinsa jos nämä tekevät jotain pientä mokaa mikä näkyy julkkisten haukkumisessa (kaksinaamasta koska kansa vasta mokaa tekeekin) ja puolueiden haukkumisena jne.

      Leskisellä oli oma ongelma, ylimielisyys Juice Leskinen on taudinnimi joka on monella

      eli ylimieliseksi tuleminen, ei ole ensimmäinen varhain kuollut joka luuli että elintavoilla ei voi itseään tappaa jos on fiksu, ikään kuin se suojaisi terveyttä

      Leskinen oli hyvä kääntäjä englannin kielestä koska oli opiskellutkin alaa mutta hänen musiikkinsa ei minua fandango jne. -laulajana kiinnosta

      Otetaan tähän fandango Leskisen muistoksi
      https://www.youtube.com/watch?v=13W_Kla6PhU

    • Persut voivat hyvin heidän jagarandatuolejaan himoitseville käydä ostamassa Ikeasta jakkarat. RKP tuskin saa 5:ttä edustajaa enemmän edustajia.
      Voisikohan Hakkarainen veistää , jokaiselle RKP:n tulevalle kansanedustajalle lahjaksi pihkaisesta kuusesta istuimen?

      • Hallaahon.äänestäjä44

    • Ajatuspaja Magnan tj Melin on löytänyt persuille kaksi porkkanaa pajansa kellarista, joilla juntit saadaan opiskelemaan ruotsia.
      Ensimmäinen porkkana, joka 9vuoden etsimisen jälkeen Melin kellaristaan kaivoi ei ole iso, muttei onneksi myöskään tuore. Opiskelemalla ruotsia, voitte aloittaa myöhemmin germaanisten kielten opiskelun! Vau ilman ajatuspajoja emme ikinä saisi selville tällaisia viisauksia. Saksaa tahi ranskaa ei voi opiskella ilman porttia!
      Toinen ehkä vielä pienempi porkkana on, että ruotsia osaamalla voitte vapaasti matkustaa Pohjoismaissa? Brittien ja saksalaisten perässä, jotka puhuvat englantia norjalaisten, tanskalaisten ja islantilaisten perässä suomalaiset puhuvat RUOTSIA.
      Miten me tulisimme toimeen, jos meillä ei olisi ajatushautomoita?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1334
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1231
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1205
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      83
      843
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      582
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe