Ja V-4 peliä kehiin.
I Tämän kohteen suosikki tulee olemaan 11 GILL ARTHUR.Mikäli suosikkia lähtee varmistamaan lapulle alkuvaiheessa ainakin 3 SPEED CHARM,jolla nimenomaan juuri alla voitto Kouvolasta sekä 12 ZIVAGO,joka tosin kärsii huonosta lähtöradasta.6 MAY I RIDE voisi yllättää,kun taas Pekka Korven rattailleen saava 9 DOLCE MERETT on enemmän maileri.
II Tässä kohteessa juoksee päivän V-4 varma,nimittäin 4 ETONNE MOI,teki viimeksi 5.2.Vermossa kovan juoksun ollen kolmas kovassa seurassa.(CIGAR DAN,FARMERS PRIDE)
III Kolmas kohde tarjoaa suomenhepoja,joista mainittakoon superhepo 4 OTTEEN OSKARI,joka viime vuoden 16:sta startistaan voitti 14 ollen kerran 2. ja kerran 3.,joten tuskin alisuorittaa nytkään eli menee totosijojen ulkopuolelle.Nyt paussia kuitenkin viime kisasta 4,5 kk,joten täysin seinävarmaksi ei välttämättä ole.9 TIMMERMAN sekä 1 TESLA voisivat olla pahimmat uhkaajat;vaikka kyllä 4 OTTEEN OSKARI on kyllä melko kova luu.
IV Neljäs kohde tarjoaa hieman enemmän merkkejä,joista 9 CREUSS erottuu 3 voittoa 5:stä startista tänä vuonna.2 SWEET REACTION oli 2 viikkoa sitten lahdessa hyvä.5 JADE VALUE voisi yllättää.6 SUDDEN LAUKKO hyvän paikan turvin lapulle.8 HIGH TECH huono paikka,mutta voitto alla.4 NINTENDO KEMP myös hevonen,jonka kyvyt tiedossa.
Ja näin muodostuu koko rivi:
SUORA RIVI 11-4-4-9 SIJOITUS 2€
PIKKU LAPPU 3-11-12/4/4/2-6-8-9 = 12X 0,20€ = 2,40€
ISO LAPPU 3-6-9-11-12/4/1-4-9/2-4-5-6-8-9 = 90X 0,20€ = 18€.
Kouvolan ravit 17.2.2005
Ratsu
3
315
Vastaukset 3
- hyvältä
näyttää, lisäisin vielä suomenhevoslähtöön tuuvelin teemu kun välillä yllättelee.
- .
.
- .
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202462Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401642Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728