Sipilä ei saa kuria?

Ostosoininsa tempoilee miten haluaa... Esittää Suomen kantana jyrkkää abortinvastaisuutta! Miksi valittu moinen ministeriksi!
10187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Nyt joutu pressa nuhtelemaan Soinia..

Äänestä

Sipilä: Kunhan äänestätte Soten puolesta, niin millään muulla ei ole väliä.

Äänestä

Presidentti joutui puuttumaan asiaan, kun SIPILÄ EI OSANNUT TÄTÄKÄÄN KEISSIÄ OIKEIN HOITAA!!!!

Äänestä
  • Johtuisikohan osittain siitä, että saattaa Sipilä "uskovaisena miehenä" olla vähän samaa mieltä aborttiasiasta? Nämähän pitävät lapsia "Jumalan lahjoina". Omasta mielestäni Sipilä on ketku kekkuli eikä mikään mies. Mies on sellainen, joka pystyy seisomaan omien sanojensa takana. Sipilä on pääministerikautensa aikana syönyt sanansa jo aivan liian usein. Ja hankalissa tilanteissa kuten tämä Soinin aivopieru, Sipilä on ollut kadoksissa kuin tuhnu Saharassa.

    Äänestä

  • helevetin_kekkulit kirjoitti:

    Johtuisikohan osittain siitä, että saattaa Sipilä "uskovaisena miehenä" olla vähän samaa mieltä aborttiasiasta? Nämähän pitävät lapsia "Jumalan lahjoina". Omasta mielestäni Sipilä on ketku kekkuli eikä mikään mies. Mies on sellainen, joka pystyy seisomaan omien sanojensa takana. Sipilä on pääministerikautensa aikana syönyt sanansa jo aivan liian usein. Ja hankalissa tilanteissa kuten tämä Soinin aivopieru, Sipilä on ollut kadoksissa kuin tuhnu Saharassa.

    Onhan kyseessä Jumalan Ruoskien hallitus ja ruoskat puolustelee toisiaan

    Äänestä

tuli taas uusintana Lenintan ohjelma äsken
jossa kerrotaan miten Rehn manipuloi Smuran väärän puolueen ehdokkuuden nollaan
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/201802202200756160_tw.shtml

Olli Rehn ei saanut mitään rangaistusta kun Suomessa poliittinen klikki on niin pieni
päinvastoin tämä skurkki on palkittu

https://www.suomenuutiset.fi/jussi-halla-aho-ihmettelee-muslimit-loukkaantuisivat-suvivirresta-sanoissa-kiitetaan-jumalaa-vaitetaan-olevan-kristityilla-muslimeilla-sama/

Äänestä

Soinin perustelut, että esiintyy yksityishenkilönä, ovat väärät. Kuvitellaan, että Suomeen valitaan joku päivä muslimitaustainen ministeri. Ei hänelläkään olisi Suomen ministerinä matkoilla oikeutta "yksityis"henkilönä osallistua mielenosituksiin, jossa vaaditaan esim. koraania valtion ainoaksi uskonnoksi tai sirialain täytäntöönpanoa. Soini on katollainen. Uskon asiosia hän voi noudattaa paavin ja Vatikaanin sanomaa, mutta Suomen ulkoministerinä hän noudattaa Suomen lakia ja arvomaailmaa. Jos ne on ristiriidassa ja aiheuttaa Soinin sieluun sisäisiä ristiriitoja, niin yhtenär atkaisuna on, että Soini eroa ministerin tehtävästä.

Äänestä

Soinitollo ei älyä erota. Pitää erottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyvytönsipilä kirjoitti:

Ostosoininsa tempoilee miten haluaa... Esittää Suomen kantana jyrkkää abortinvastaisuutta! Miksi valittu moinen ministeriksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu