Miten saada Facebookin ilmoitukset takaisin?

hukassa313

Olen onnistunut saamaan jotenkin pois käytöstä ilmoitukset, joita yleensä saa kun on tykännyt ja/tai kommentoinut päivityksiä ja näihin tulee muutoksia päivityksen julkaisijalta tai julkaisija kommentoi päivitystä.

Olen tarkistanut ilmoitusasetukset, mutta en tiedä missä ongelma.
Miksi "Toiminta, joka liittyy sinuun" -kohdan valikko on vaaleammalla, niin ettei sitä voi muuttaa? Lukee käytössä, muttei sitä voi muuttaa.

En ole saanut viikkoihin ilmoituksia päivityksiin, joiden julkaisija on niitä muokannut tai kommentoinut niitä yleisesti.

1

237

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hukassa313

      Facebookissa väitetään, ettei ilmoituksia saisi kokonaan pois käytöstä..

      Saan kyllä harvoin muita ilmoituksia sinne, esim ilmoituksia, jos joku on kutsunut tykkäämään sivustaan, mutta en saa enää normaalisti ilmoituksia, kun tykkäämiäni päivityksiä muokataan tai päivityksen julkaisija kommentoi niitä tai on tykännyt kommentistani.
      Olen löytänyt lukuisia päivityksiä, joista olen tykännyt ja joita olen kommentoinut, mutta en ole saanut tietoa niissä tapahtuneista muutoksista tavalliseen tapaan enää viikkoihin! Missä vika? Miten korjata tilanne?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      348
      3598
    2. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      19
      2358
    3. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1930
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1635
    5. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      417
      1542
    6. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      38
      1464
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      282
      1440
    8. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1304
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      63
      1106
    10. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      20
      1030
    Aihe