Agenda Europe haluaa palauttaa Euroopan takaisin pimeimmälle keskiajalle kieltämällä ehkäisyn (eli yritys hallita naisen seksuaalisuutta), abortit (naisen oikeuden omaan kehoonsa), tasa-arvoisen avioliiton (homojen laillinen syrjiminen) ja avioerot sekä hedelmöityshoidot.
Toivottavasti eurooppalaiset havahtuvat tuohon ihmisoikeuksien vastaisen liikkeen toimintaan ja yrittävät estää sen päämäärät.
Agenda Europe
2
182
Vastaukset
- InhottavaRealistiEiKirj
Kyllähän Suomenkin fundamentalistit ovat paljolti samoista asioista innoissaan. Poikkeus tietysti ovat avioerot, koska niitä niin paljon myös vaikkapa helluntailaispiireissä harrastetaan.
Ei hyvältä näytä
https://www.ksml.fi/ulkomaat/Ristit-tulivat-pakollisiksi-julkisiin-rakennuksiin-Baijerissa/1206919
Ennen pitkää kirjuri merkitsee kirkkokäynnit ja tieteelliset kirjat palavat taas. Nyt ei ole toivoa edes muslimien taholta tiedon säilyttämiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869