Ensin valehdellaan, että Eurojackpot 5 1 tuloksella voittaa 10 miljoonaa,
totuus on kuitenkin toinen.
5 1 oikein 3 kpl 7 318 844,80 € ei tuo ihan 10:ltä miljoonalta näytä.
Pelkkää manipulointia ja huijausta, tuttuun veikkauksen tyyliin.
Pelkkiä ahneita paskoja tuolla on huijaamassa ihmisten rahoja.
Peliautomaatit vain vievät rahaa, eivätkä tuo sitä sama on lottojen kanssa.
Koskaan ei voita.
totuus on kuitenkin toinen.
5 1 oikein 3 kpl 7 318 844,80 € ei tuo ihan 10:ltä miljoonalta näytä.
Pelkkää manipulointia ja huijausta, tuttuun veikkauksen tyyliin.
Pelkkiä ahneita paskoja tuolla on huijaamassa ihmisten rahoja.
Peliautomaatit vain vievät rahaa, eivätkä tuo sitä sama on lottojen kanssa.
Koskaan ei voita.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kuka tuon veikkauksen touhuja valvoo? Ei kukaan. Saat pelata vaikka koko omaisuutesi,
Kyllä veikkaukselle raha kelpaa, toista on sen saaminen. Automaatit ovat pelkkää ryöstöä. Älkää pelatko tuon huijarifirman pelejä. Pahan mielen noista vaan saa kun häviää eikä mitään tule takaisin.
Jos pelaat pitkävetoa järjestelmänä ja voitat vaikkapa 14,98 e , veikkaus maksaa tilille14,90. Kun maksetaan satoja tuhansia voittoja ja omavaltisesti otetaan sentit välistä kertyy vuosittain mukava virkistysrahasto jaettavaksi vaikkapa mamut ry.lle
Nyt kun Eurojackpot on viikosta toiseen ilman täysosumaa, miksi alemmat voittoluokat eivät kasva enempää?
eu direktiivi joka määrää.
Onko aloittaja vähän tyhmä.? Peruskoulu käyty????
on tuo palautusprosentti ainakin surkea
pelasin äsken toimeentulotuestani 150 eur vähemmälle ..
50 eur rulettiin = en voittanut
n. 100 eur tuplapottiin , tämä .. suurin voitto oli ehkä 12 eur !! kone söi ku helggarin moolokki nopeasti rahat
SYÖMÄPÄÄLLÄ .. no tyhmähän sitä on, olisi koko 150eur pitäny panna tuplapottiin , ehkä se parin sadan ray-suora olisi tullut, ruletti oli paha virhe
Jos olet toimeentulotuella, tuollaisten summien käyttäminen pelaamiseen on järjetöntä.
Saman lopputuloksen saat rivillä jotain lottopeliä tai alle eurolla Kenosta, tai olemalla pelaamatta.
Valeuutisia pukkaa.
Kun luen uutisia netistä, niin väliin pukkaa sepitettyä tarinaa jostain lottovoittajasta. Näitä on aina tämän tästä ja näyttävät ihan oikeilta uutisilta. Ei taida enää monikaan tuhlata rahojaan veikkauksiin ja näillä valeuutisilla yritetään vedättää typeryksiä mukaan.
Onko Veikkaus myös lestamafian hallinnoima. Siltä tuo meno ainakin vaikuttaa. Veikkauskorttia ei kannata käyttää, jos ei kuulu lahkoon tai kepuun.
Eikö tuo veikkauksen johtaja ole Sipilän uskonveli?