Vaparit voi painua pyllyihinsä, joista ne niin kovasti tykkää.
Suvivirsi rules!
MunMielestä
18277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mäkin laulan suvivirttä. VapA-ajattelijat saa riehua miten vaan. Ei vaikuta minuun.
Laula vaan vaikka tänäänkin. Vaparien ääliömäisestä älämölöstä ei tarvitse välittää.
Onpa infantiili aloitus. Oletko nyt ylpeä itsestäsi?
Viittaus on vaparien jokunen vuosi sitten järjestämään kampanjaan, joka typerän mm. paljasta takapuolta esittävän kampanjakuvansa ansiosta nimettiin pian pyllykampanjaksi.
Ja jostain syystä tämä sarjakuvapylly on hirveä ongelma muutamalle ihmisille. Ei vaikuta kovin tasapainoiselta ihmiseltä joka koko ajan ajattelee ja puhuu tästä.
Ei vaikuta kauhean tasapainoiselta järjestöltä, joka ehdottelee nakurantoja, jakelee pornolehtiä ja laittaa pyllyn kampanjakuvaan.
Muutamille? On vain yksi Antivapari. Kukaan muu ei sano poikkipuolista sanaa vapareista. Kaikki muut kannattavat vapareita kaikessa pyllyjä myöten.
Näinhän se on. Väittävät edustavansa kaikkia uskonnottomia. Minusta uskonnottomuus ei tarkoita mitään perverssejä pervopuuhia. Olisi paras jos vaparit eivät olisi pilaamassa uskonnottomien mainetta.
No voihan hellanlettas!
Piiloon sitten Aku, Iines, Muumit ja kasa muitakin piirroshahmoja.
Joku on saanut hassusta mainoskuvasta haavan sieluunsa.
Kuten huomaatte, tuon kommentin jälkeen mainitsin kaksi muutakin juttua.
Ja olisihan niitä vielä lisääkin. Aloitus on tosiaan varsin pelkistetty, mutta ihminen, joka tuntee vaparien toimintaa, tajuaa aloituksen piikin. Siinä on vapareilla taas selittelemistä.
Oletko koskaan miettinyt miksi nämä ovat niin iso ongelma vain sinulle? Kukaan muu kun ei näytä jakavan sinun hirmuista paheksumista näistä asioista. Eikä edes ottavan tosissaan näitä sinun vähän pervojakin ajatuksiasi.
Muslimien takia kuulemma suvivirren sanoja on haluttu muuttaa.
Vapaa-ajattelijain tavoitteet: http://vapaa-ajattelijat.fi/blog/2017/08/14/vapaa-ajattelijain-liiton-tavoitteet-ja-strategia-2017-2020/
Niiden toteuttaminen edelyttää tukea: http://vapaa-ajattelijat.fi/liity-jaseneksi/
Mitenkä suvivirsi? Vastustatteko te sitä, että koulujen kevätjuhlissa lauletaan suvivirsi vai ettekö vastusta? Saisiko selkokielisen vastauksen, kiitos.
Vaparit varmaan haluaa "kaivelua" suvivirren tilalle. Minä laulan mieluummin suvivirttä.