Sauli Niinistö moittii Timo Soinia

Tasavallan presidentti Sauli Niinistö sanoo Talouselämälle, ettei ministeri ja poliitikko voi muuttua ulkomailla yksityishenkilöksi osallistuessaan yhteiskunnalliseen mielenilmaukseen.


https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005704443.html
9195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Presidentti ojentaa ja aiheesta ojentaakin.
Hyvä ! Ylimielinen Soini tarvitsee ojennuksen korkealta taholta. Soini luulee et hän saa ja voi käyttäytyä kuten haluaa.

Äänestä

Soinin erottava!

Äänestä

Niinistö on duunarikulttuuria ja simppeliä moraalia tukeva vanha ukko, joka teki lapsen nuorelle naiselle saisi hävetä omia tekosiaan muka hoitaisi murrosikäistä 85 vuotiaana tärisevänä hörhönä jos elää

Äänestä

Soini on Suomen historian heikkotasoisin ulkoministeri ylivoimaisesti.
Ulosanti on Soinilla ala-arvoista ja sitten on nämä toilailut rukousaamiaiset ja aborttimielenosoitukset.

Äänestä
  • Hyvin kirjoitettu. Soini kotiarestiin. Pienemmistä kun asioista on saatu maailmanlaajuinen kalapaliikki aikaan.

    Tällä Soinin ajatusmaailmalla valtion virkamies voi heittäytyä yhtäkkiä yksityishenkilöksi. Melkoisen vaarallinen ajatusmaailma näinkin korkea-arvoiselta henkilöltä. Samaan sotkuun sotkettu uskonto ja naisen oikeus omaan vartalonsa.
    Pitäkää se mies Suomen rajojen tällä puolen!

    Äänestä

Hyvä Niinistö. Näin toimii oikea mies! Sipilän vässykkä vain silitteli Soinin päätä, kun on itsevaltiaan tavoin pitänyt Soinin hillotolpassa kiinni vaikka Soinilla ei ole edes puoluetta.

Äänestä
  • Jumalan RUOSKAT suojelevat toisiaan heillä on olevinaan jokin tärkeä MISSIO

    Äänestä

Miksi Soinia nyt eroteta? Eikö S Niinistön voisi jo vaikuttaa asiaan? Toinen seikka mitä ihmettelen kun soini mesoo uskonkiimassaan aborttiasia, miksi hän ei myös puhu oman kirkkokunnan pappien lapsiin sekaatumisesta?

Äänestä

Soini häpeä Suomelle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timp_Pa kirjoitti:

Tasavallan presidentti Sauli Niinistö sanoo Talouselämälle, ettei ministeri ja poliitikko voi muuttua ulkomailla yksityishenkilöksi osallistuessaan yhteiskunnalliseen mielenilmaukseen.


https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005704443.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu