Laitoin illalla tuliaisina Jersalaimista tuomani varmasti aidot jeesuksen kumiteräsaappaat ulos tuulettumaan. Niin nyt on joku ne kähveltänyt takapihalta. Sieltä vietiin aikaisemmin myös minun juuri keittämäni henkistyttetyt raappahousuni. Onkohan Saatana ollut asialla vai kuka kumma.
Saappaat ovat luonnollisesti aivan korvaamattomat, sillä evankeelijumien mukaan jeesuksella oli vain yksi pari kumiteräsaappaita. Minulla on pazaarimyyjältä saatu aitoustodistuskin. Ne oli perimätiedon mukaan valmistanut Johannes Kastajan pikkuveli, Matti Kastaja, joka harjoitti suutarin ammattia. Valmistusmateriaaleina oli paras krokkodiilin nahka ja Borneon purukumipuun kautsu. Pikilankaan oli käytetty parasta peräsuoljokelaista pottutervaa.
Varkaudesta jotain tietäviä pyydetään menemään vapaaehtoisesti hoitoon.
Mikä nyt neuvoksi?
2
157
Vastaukset
Kumiteräsaappaat ovat edelleen teillä tietämättömilä. Nyt tarvittaisiin apua jt. Te kun liikutte paljon ns. kentällä ja tapaatte paljon ihmisiä, niin voisitteko tiedustella heiltä, tietävätkö jotain jeesuksen kumiteräsaappaiden varkaudesta. Esim. onko joku yrittänyt kaupustella niitä. Nimittäin monasti ratkaiseva vinkki rikoksen selviämiseksi on tullut tarkkasilmäiseltä kansalaiselta.
Lupaan löytöpalkkioksi ikuisen maksuttoman oleskelun paratiisissa ja ihka uudet täsmälleen samanlaiset mestarisuutari Aadolf Tahvanaisen tekemät näköisversiot aidoista jeesuksen kumiteräsaappaista.Eikö ole enää mitään pyhää? Lähinaapuri, jt-vanhin, kertoi että hänen pyykkinarultaan on kähvelletty hänen karitsannahkaiset onaniarukkasensa. Niillä on paljon tunnearvoa, sillä ne on saatu I palkintona konventin yhteydessä pidetystä onaniaturnauksesta. Voitto heltisi heikomman käden käytön nappiin menneestä suorituksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390