Usein yhteiskunnallisissa lehtijutuissa ja kirjoissakin teksti alkaa " Tässä monikultturistuvassa ja monietnistyvässä maailmassamme"-avauksella. Eli noiden kirjoitusten lähtökohtakin on täysin valheellinen!
Nimittäin VAIN valkoisten hallitsemat maat ja valkoinen sivilisaatio monikulttuuristuu ja monietnistyy tässä maailmassa. Kaikki muut kulttuuripiirit ja sivilisaatiot sen sijaan pikemminkin yksikulttuuristuvat ja valtaväestöt vai vahvistuvat.
Mikä johtaa lopulta tietysti siihen, että valkoinen sivilisaatio katoaa ja muut säilyvät! Ja sehän on noiden länsimaiden ns. vasemmistoliberaalien eli kulttuurimarxistien tahojen tavoitekin.
Tämä on meidän suomalaistenkin suurin ongelma jo NYT. Unohtakaa ne sotenne, kikynne ja muu touhuaminen raha-asioiden kanssa! Niitä tuputetaan teille vain verhoksi, jotta ette huomaisi pääongelmaa ja katalaa juonta. Olette kuin pikkulapsia, joille heitetään lelu ajankuluksi, jotta aikuiset saavat tehdä työtä rauhassa.
Nimittäin VAIN valkoisten hallitsemat maat ja valkoinen sivilisaatio monikulttuuristuu ja monietnistyy tässä maailmassa. Kaikki muut kulttuuripiirit ja sivilisaatiot sen sijaan pikemminkin yksikulttuuristuvat ja valtaväestöt vai vahvistuvat.
Mikä johtaa lopulta tietysti siihen, että valkoinen sivilisaatio katoaa ja muut säilyvät! Ja sehän on noiden länsimaiden ns. vasemmistoliberaalien eli kulttuurimarxistien tahojen tavoitekin.
Tämä on meidän suomalaistenkin suurin ongelma jo NYT. Unohtakaa ne sotenne, kikynne ja muu touhuaminen raha-asioiden kanssa! Niitä tuputetaan teille vain verhoksi, jotta ette huomaisi pääongelmaa ja katalaa juonta. Olette kuin pikkulapsia, joille heitetään lelu ajankuluksi, jotta aikuiset saavat tehdä työtä rauhassa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Multikultit ovat siinäkin mielessä kaksinaamaisia ja petollisia kun väittävät kulttuurien ja etnisyyden lisääntyvän maailmassa? Päinvastoin!
Kansoja ja kulttuureita tuhoutuu koko ajan. Ja paljon enemmän kuin niitä syntyy. Multikultit esiintyvät kulttuurien ja kansojen puolustajina, mutta ovat niiden pahimpia tuhoajia eli vihollisia.
Multikultit eli mamuttajasuvakit eli punaviherkelta-tahot haluavat tuhota myös suomalaisuuden Suomesta. Toin tämän esiin, jotta ette taas tyypillisesti työnnä asiaa syrjään, koska se teidän tyhmyreiden mielestä ei muka koske meitä. Eikä ole lompakosta kysymys.
Nimenomaan asia koskee meitä ja myös meidän rahojamme!
Suomeen luodaan kalifati..
Käsket unohtamaan soten, kikyn ja muut ihmisten PERUSTOIMEENTULOON vaikuttavat asiat. Ihminen ei elä suvivirrestä vaan ruuasta. Se on FAKTA.
Raha on vain rahaa ja köyhät ovat aina keskuudessamme. MUTTA kun suomalaisuus tuhotaan Suomesta, niin ei mikään raha enää auta!
Kyllä meillä on sitä rahan paskaa ihan tarpeeksi! Aikaisemmin suomalaiset olivat tyytyväisempiä, vaikka olivat paljon köyhempiä.
Olet tyypillinen kultuurimarxistisen propagandan ja ehdollistamisen uhri. Sinulta on hävinnyt kaikki tärkeät arvot ja ajattelet vain lompakollasi. Pelaat arvomädätäjien pussiin.
Muistan aikoinaan, kun eräs äärivasuri-laulaja hoilasi kuinka "nälkä on aina vieranahamme", vaikka itse oli vakavasti ylipainoinen. Näetkö muuten SINÄ nälkää???
Olet täysin pihalla tavallisen ihmisen elämästä, oikeistonulikka.
Mihin olette jättäneet lähimmäisenrakkauden, te varisealaiset kristityt !?
Minähän nimenomaan rakastan lähimmäisiäni! Suomalaisethan ovat lähimmäisiäni kaikin tavoin. Sekä fyysisesti että henksisesti.
Onko sinun lähimmäisesi Lähi-Idässä ja Afrikassa?! Kirjoitat siis aika kaukaa ja aika hyvällä suomen kielellä. ;-)
Ps. Fariseukset olivat juutalaisia uskonoppineita, ei siis kristittyjä. Kuten SINÄKIN nimerkkisi perusteella! ;-)
Ei voi kuin nauraa tuon avauksen lapsellisuudelle. Taitaa olla jonkun maailmankatsomustaan etsivän teinin raapustus.
Et siis typeryksenä osannut MITÄÄN kommentoida saatikka väittää vastaan avauksen sanomalle, mutta kehtaat kyllä pilkata sitä!?
ELI olet tyypillinen äärivasuri, anarkisti tai joku muu kiihkosuvakki. Hehän tunnetusti alkavat solvata vastapuolta natsirasistiksi, kun eivät pärjää asiakeskustelussa. ;-)
Kaivapa esiin se kohta missä minä olen sanonut sinua rasistiksi ;-)
Itse sanot minua kiihkosuvakiksi vaikka en ole missään vaiheessa puhunut maahanmuutosta. En ole myöskään anarkisti enkä äärivasuri. Joten älä arvaile enää ;-)
Olen vain vaatinut PERUSTOIMEENTULOA Suomen pienituloisilla. Onko lukemisen ymmärtämisessäsi jotain vikaa? ;-)
Sinun kanssasi keskusteleminen ei ole hedelmällistä. Olet heiveröinen olkiukko :-)
Internet blood sports. Viihdettä koko kansalle. Popcornit valmiiksi.
282 366 398 euroa => Suomen vanhuksille ja eläkeläisille.... ei sentään sellaista...
Maahanmuuttoviraston eli Migrin sivut kertovat karun todellisuuden vastaanottotoiminnan kustannuksista. Oheinen lista kertoo vuoden 2017 tilanteesta. Nämä eivät ole ihan pikkusummia:
EU:n osuus sisäisen turvallisuuden ja maahanmuuton hallintaan (siirtomääräraha 3 v.) 390 871 euroa
Joutsenon vastaanottokeskuksen toimintamenot 4 337 385 euroa
Oulun vastaanottokeskuksen toimintamenot 3 464 221 euroa
Vastaanottopalvelut 205 125 636 euroa
Muut maahantuloon liittyvät menot 3 432 784 euroa
Pakolaisten maahantuloon liittyvät kustannukset 1 414 036 euroa
Ihmiskaupan uhrien auttamispalvelut 323 977 euroa
Vapaaehtoinen paluu (siirtomääräraha 2 v.) 3 464 823 euroa
Vastaanottotoiminnan asiakkaille maksettavat tuet 58 669 475 euroa
Siirtynyt vuodelta 2016 (Joutseno) 548 115 euroa
Siirtynyt vuodelta 2016 (Oulu) 1 101 959 euroa
Siirtynyt vuodelta 2016 (Ihmiskaupan uhrien auttamispalvelut) 93 126 euroa
Vastaanottotoiminnan kokonaiskustannukset vuonna 2017 olivat siis yhteensä 282 366 398 euroa
https://mvlehti.net/2018/06/11/mita-maksaa-vastaanottotoiminta-katso-ja-jarkyty/