TIESITKÖ? Arvaatko?

Vantaan väestönkasvusta 80%, Espoon 70%, Helsingin 60% tulee, afganistanista, Irakista, Somaliasta, Marokosta, Eritreasta, ym.
Kymmenen vuoden kuluttua joka neljäs on MATU!
Kehäkolmonen saa tottua Minareettien joikhuihin ja 20 vuoden kuluttua SHARIA LAKI on arkipäivää Kehäkolmosen sisällä!
Miten SINUN LAPSESI? oletko yhtään suonut ajatusta?
23333
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Joka seitsemäs helsinkiläinen on nykyään etnisesti ulkomaalainen.

1Äänestä

tulevat siis suoraan pefxxxxx. Maastamme tulee toisenlainen läävä.

1Äänestä

Tiesitkö että mohammedeja syntyy enemmän kuin Matteja?

1Äänestä
  • Lähiaikoina Muhammed tulee saamaan oman nimipäivänkin kalenterissa, tiesitkö?

    1Äänestä

Mitä sitten?
Monikulttuurisuus on rikkaus ja voimavara.

1Äänestä
  • Niin rikkaus ja voimavara heille itselleen - me senkun köyhdymme ja heikkenemme kansakuntana.

    1Äänestä

  • Niinhän se on ollu niissäkin maissa josta ovat lähteneet, voimavara siirtyy tänne.
    Mutta sikäli nostan jopa hattua että ne ketkä lähtee toiseen maahan niin jos omalle kohdalle miettii vastaavaa tilannetta niin kyllä siinä aika selkäseinää vasten varmaan täytyy olla.

    Äänestä

Jos lapsesi on nyt nuori niin hän tulee täysillä kokemaan maanpäällisen kulttuuri helvetin nimeltä MONOKULTTUURI!

1Äänestä

Hmm, käyttäisikö oljenkorjen ,joo kilautetaan kaverille. Soitetaan Mouhamatille, hän on insinööri ja tietää paljon maaiman asioista ,on saanut sukunsakkin tuotua Vantaalle...

1Äänestä

Johan sen tällä palstallakin näkee miten paljon ja "hyvin" kotoutuneita mamuja tännekin kirjoittelee. Toki osa on mamujen taitavasti "kotouttamia" suvakkeja.

1Äänestä

Ei+paljon+heilauta+vaikka+olisi+100%,+Nuohan+ovat+älylliselle+ja+isänmaalliselle+kantasuomalaiselle+no-go-aluetta+muutenkin+jo+tänään,+samoin+kuin+Tampere.Olivat+jo+ennen+yhtään+ulkomaalaista+ihan+oma+maailmansa.

1Äänestä

Jokaisen "suvaitsevaisen" kannattaisi miettiä paljonko ovat valmiit nostamaan veroprosenttiaan tulokkaitten elättämiseksi. Sitten kertoa sen kahdella koska tulokkaat ei maksa veroja. Joka tonnista minkä tienaa 40€/kk riittääkö edes?

1Äänestä

Jos työntekijöitä ja veronmaksajia ei tule
seuraa köyhtyminen ja kurjistuminen.

1Äänestä
  • Kumpiakaan ei ole tullut vuosikymmeniin, pelkästään kelan kummipoikia!

    Muslimimaista ei tule veronmaksajia eikä työntekijöitä, ainoastaan palveltavia haittamaahanmuuttajia.

    Kehäkolmosen sisus löyhkää jo vietävästi!

    1Äänestä

Tuntuu tuo 80prosenttia hävyttömän paljolta, etten sanoisi saatanasti liikaa.
Mikä on poliitikkojen vastuu? pääkaupunkiseudun vihreät, kokoomus, vasurit, teidän on täysivastuu.

1Äänestä

Tuohon on syynä suomalaisten alhainen syntyvyys. Sinkkuna on kivaa.

Äänestä
  • Urpo ja Stuppimulkku ja Käteinen ovat oikeita matujen maahantuojia, samoin Rinnekkin puolueen kiihkoakkojen painostuksesta, vain persut eivät halua loisvirtaa suomeen!

    Äänestä

Ihan hyvin nuo näyttäisivät Suomeen sopeutuvan. Nyt jo parempi työllisyys kuin pitempään Suomessa asuneilla persuilla. Persut sopeutuvat huonosti.

Äänestä
  • Joo, kyllähän tuo seiskan mainostama Omar-karkki on liukkaasti saanut suomiämmiltä töitä, kun vähän hampaitaan välkyttää ja silmiään suurentelee.

    Kelpaa se Omar-pojusenkin tonttu-ukkona elvistellä, kun on ihan vakihommiin päässyt naisia naurattaan,

    Äänestä

Mitäpä se sinua liikuttaa, asut pöndellä äitis peräkammarissa.

1Äänestä

Kyllä yököttää jos olisin Vantaalta tuolta etelän slummista!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kulttuuriantropologi kirjoitti:

Vantaan väestönkasvusta 80%, Espoon 70%, Helsingin 60% tulee, afganistanista, Irakista, Somaliasta, Marokosta, Eritreasta, ym.
Kymmenen vuoden kuluttua joka neljäs on MATU!
Kehäkolmonen saa tottua Minareettien joikhuihin ja 20 vuoden kuluttua SHARIA LAKI on arkipäivää Kehäkolmosen sisällä!
Miten SINUN LAPSESI? oletko yhtään suonut ajatusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu