Jälleen kerran on viimeisin villitys Jumalien yms. Jeesustenkin, ETTÄ valehtelevat AIVAN kaiken liittyen ihmisten olemiseen ja asioihin. Esim. että minulla olisi harhoja, ihan siis kauhea meteli muka päässä. Ja tällaisia mielikuvia, imageja He esittävät ja levittävät kuva-aineistoin muille, ainakin Etelä-Suomessa. Jumalat YRITTÄVÄT enemmän kuin saada kyseenalaistettua minun henkisen terveyteni ja tasapainoni, jOTTA kukaan EI uskoisi Totuuksia, joita Heistä olen kertonut julkisuuteen.
Samaa syytöntä naista He esittävät noillakin PASKAVALEILLA, johan olenkin Heidän mielestään ollut Antikristus, Paholainen (Lucita), she-male-friikki, hirviö ja hyväksikäyttäjä, JA IHAN vain sen takia, ETTÄ olen ALUSTA ASTI tiennyt ja ymmärtänyt AIVAN Oikean Totuuden Heistä ja Heidän asioistaan ja kertonutkin sen monella eri tavalla julkisesti.
Rohkeasti kaikki ihmiset nyt vaan esiin anonyymisti, niin saamme nauraa Noi Hullut Valtiaat ulos tästä maailmasta (sillä en tule jäämään Heidän ainoaksi kohteeksi, uhriksi). Kertokaa, oletteko saaneet jotain mielikuvia, imageja (jotka siis eivät ole teidän omia mielipiteitänne alustakaan asti) jostain naispuolisesta suomalaisesta valkoihoisesta naisesta viime vuosina.
Jumalat VALEHTELEVAT AIVAN kaiken
3
185
Vastaukset
- Eeva-ja-vanhin-ammatti
1Tim. 2:14 eikä Aadamia petetty,
vaan nainen petettiin
ja joutui rikkomukseen.
1 Tim 2:11-> Oppikoon nainen hiljaisuudessa,
kaikin puolin alistuvaisena;
mutta minä en salli,
että vaimo opettaa,
enkä että hän vallitsee miestänsä,
vaan eläköön hän hiljaisuudessa.
Sillä Aadam luotiin ensin,
sitten Eeva;
eikä Aadamia petetty,
vaan nainen petettiin
ja joutui rikkomukseen.
1Moos. 3:6 Ja vaimo näki,
että siitä puusta oli hyvä syödä
ja että se oli ihana katsella
ja suloinen puu antamaan ymmärrystä;
ja hän otti sen hedelmästä
ja söi
ja antoi myös miehellensä,
joka oli hänen kanssansa,
ja hänkin söi.
2Kor. 11:3 Mutta minä pelkään,
että niinkuin käärme kavaluudellaan petti Eevan,
niin teidän mielenne ehkä turmeltuu pois vilpittömyydestä
ja puhtaudesta,
joka teissä on Kristusta kohtaan.
Biblia (1776)
1Tim. 2:14 Ja ei Adam petetty;
mutta vaimo petettiin
ja saatti ylitsekäymisen.- Jumala-murskaa-dakonit
Ilm. 12:9 Ja suuri lohikäärme,
se vanha käärme,
jota perkeleeksi
ja saatanaksi kutsutaan,
koko maanpiirin villitsijä,
heitettiin maan päälle,
ja hänen enkelinsä heitettiin hänen kanssansa.
Sak. 3:2 Ja Herra sanoi saatanalle: "Herra nuhdelkoon sinua, saatana. Nuhdelkoon sinua Herra, joka on valinnut Jerusalemin. Eikö tämä ole kekäle, joka on tulesta temmattu?"
Luuk. 10:18 Silloin hän sanoi heille: "Minä näin saatanan lankeavan taivaasta niinkuin salaman.
Joh. 12:31 Nyt käy tuomio tämän maailman ylitse; nyt tämän maailman ruhtinas pitää heitettämän ulos.
2Kor. 11:3 Mutta minä pelkään, että niinkuin käärme kavaluudellaan petti Eevan, niin teidän mielenne ehkä turmeltuu pois vilpittömyydestä ja puhtaudesta, joka teissä on Kristusta kohtaan.
Ilm. 20:2-3 Ja hän otti kiinni lohikäärmeen,
sen vanhan käärmeen,
joka on perkele
ja saatana,
ja sitoi hänet tuhanneksi vuodeksi
ja heitti hänet syvyyteen
ja sulki
ja lukitsi sen sinetillä hänen jälkeensä,
ettei hän enää kansoja villitsisi,
siihen asti kuin ne tuhat vuotta ovat loppuun kuluneet;
sen jälkeen hänet pitää päästettämän irti vähäksi aikaa.
Biblia (1776)
Ilm. 12:9 Ja suuri lohikärme, vanha mato, joka perkeleeksi ja saatanaksi kutsutaan, heitettiin ulos, joka koko maan piirin viettelee, hän heitettiin maan päälle, ja hänen enkelinsä myös hänen kanssansa heitettiin sinne.
- 4499903usko
Kuka uskoo mihinkin jumalaan. Jos uskoo ollenkaan. Mulle aivan sama. Uskokoot, mutta älkööt tulko minulle tuputtamaan mitään. Minulla on omanlaiseni usko ja sillä olen pärjännyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911166- 1491055
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59797Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46759