Jos Antti Rinteestä tulee pääministeri, niin hän lupaa muuttaa Suomen maahanmuuttopolitiikkaa selvästi suvaitsevammaksi. Ensiksi aloitetaan siitä, että lakkautetaan nykyisen hallituksen toimeenpanemat pakolaisten julmat pakkopalautukset
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/antti-rinne-esittaa-selvitysmiesta-pakkopalautuksiin-suomalaisten-keskuudessa-herannyt-paljon-kysymyksia/6774748
Antti Rinne lupaa suvaitsevampaa mamu-politiikkaa!
21
648
Vastaukset
- qåaäzm
Tämä tietää viiden vuoden päästä oppositiota demareilla ja vihreille.
- qåaäzm
Demereille. Kun kerran näin törkeällä tavalla kävellään kansan yli asiassa, oppositiotaival jatkunee muutaman vuoden päästä. Ihmettelen kansaa jos ei se lemppaa noita maanpettureita. Kansan täytyy olla silloin aivan nolla.
- qåaäzm
qåaäzm kirjoitti:
Demereille. Kun kerran näin törkeällä tavalla kävellään kansan yli asiassa, oppositiotaival jatkunee muutaman vuoden päästä. Ihmettelen kansaa jos ei se lemppaa noita maanpettureita. Kansan täytyy olla silloin aivan nolla.
Demareille.
- qåaäzm
Demarit eivät tiedä millaisen haudan he puolueelleen kaivavat. Kyllä johtoporras varmaan tietää vääryytensä, mutta ei paatuneena välitä. Sumutettu tuulipukukansa (kaikki kunnia rahvaalle kuitenkin) äänestää tuota erästä tuhon puoluetta.
- hirveäilmestys
Oksettava suvakki tuo Rinne.
Ehkä vankila maanpetoksesta olisi oikea paikka.- Fgtyruio
Eikun silmien väliin ja jäännökset navetan taa.
- Green
Ei luontoa saa pilata.
- rosvon.paikka.on.selli
Antti kavalsi taloyhtiön rahat. Miten moinen rosvo voi olla kansanedustaja?
- ansioitunut
Rikos on vain meriittiä kansanedustajalle. Sehän kertoo että henkilö osaa käsitellä toisten rahoja ministerille sopivalla tavalla.
- Että-sellasta
Tuota talipalloa kun potkaisee perseeseen niin paluuaalto heiluttaa leukaa vielä kaksi minuuttia.
- mediatietoa
Antti Rinne on oivallinen valtiovarainministeriksi. Hän tietää kuinka rahat säästetään ja jaetaan. Siis aito sosialisti, voittaa jopa Jutta Urpilaisenkin taidoillaan.
- jytkytetäänpä
Jaahas, persuista tulee sittenkin suurin puolue ensi vaaleissa.
- Jokaiikkapalautettava
Kyllä soumalaiset on hulluja. Sääliksi käy tulevat sukupolvet. Tosin niitä kotimaisia sukupolvia ei kovin kauaa enää olekaan. Uusia lähiitiä ja jatkuvaa terroria.
- kuolinisku
Eikö Antti Rinne ole hoksannut, mitä muualla Euroopassa tapahtuu? Suurin osa Euroopan kansalaisista on jo kansallismielisiä ja äänestävät "populistipuolueita". Haluaako Antti Rinne, että loputkin demareiden suosiosta kuihtuu pois?
- qåaäzm
Onko hän hoksannut että Tanskassa sisarpuolue haluaa kiristää turvispolitiikkaa persujen linjoille? Tai onko hän hoksannut sitä että Tanskan pääministeri puuhaa turviksille leirejä eu:n ulkopuolelle? Kun muualla järki ehkä palailee pätkittäin, milloin meillä? En kuitenkaan usko eu:n laittavan rajoja kiinni. Päinvastoin, eu-pamput puhuvat mokutuksen lisäämisestä.
- SDP-on-torjuttava
Rinnekin haluaa väriä Suomeen ja on valmis siitä miljardihinnat maksamaan. Varsinkin kun itse asuu kaukana mamuhelveteistä.
- äänioikeutettu
En varmasti äänestä persuja.
- DemutOsaa
No tosta pellestä ei tule pääministeriä IKINÄ, jo senkin perusteella ettei toi taulapää tunnu ees tietävän et perustuslaissamme ei puhuta pakolaisten palauttamisista sen hölkäsen pöläystäkään! :/
- Kepu-saatava-vit-tuun
Kokoomus ja Kepu ovat jo kyntensä eli kynnettömyytensä näyttäneet tässä maahanmuuttoasiassa. Kokoomukselle mamut ovat bisnestä. Kymmenille Kokoomuksen poliitikoille mamujen majoittaminen VOK:eissa oli loistava pajatso ja rahasampo.
Keskusta taas on Juha Sipilän johdolla jatkuvasti maksamassa "kunniavelkaa" noille somaleillle. Perusteluna on se, että Sipilän isoisä on Karjalan evakkoja. Muu Suomi sijoitti aikoinaan Sipilän vaarin ja muut evakot.
Nyt Sipilän logiikan mukaista on että hän itse maksaa takaisin "kunniavelkaa" sillä, että ottaa suiomalaisten riesaksi ja sosiaalielätettäväksi kaikki rajan yli tänne marssivat kummenet tuhannet afrikkalaiset.
Afrikasta velvollisuuksiansa pakoon karanneet kouluttamattomat, mustat sekatyömiehet.
Tulkoon sitten vaikka Rinne vaihteeksi päättämään, mutta noita Kokoomusta ja Kepua ei saa kumpaakaan enää päästää hölmöilemään pakolaisasioilla. Ruotsin ja Tanskan demarit ovat jo herännet, rajat suljetaan. Ja niin ne tullaan sulkemaan myös Suomessa. - PS-on-Parempi
Taas se alkaa, pakkomamutus jota Mengele Jutta Urpilainen laitetaan toteuttamaan.
.
Jumala.........sääli Suomalaisia Demareilta. - TimppaOsaa
Se on tämä suomalainen temari vähän eri linjoilla kun naapurissa , Ruotsissa. Siellä joutuu temarikin jo nykyään , vähän niinkus kuuntelemaan ihmisten ääntä, kun SD : kannatuslukemat kirmaa kohti taivaita.
Ruotsissa temariretkuilla on toisenlainen sävel - kiristyksiä on luvassa turapaikkamatkustajille , mutta hyvä kun suomalaisille kelpaa sitten kaikki. Luulisi jopa Rinteen ymmärtävän , että Suomi ja Ruotsi eivät voi harrastaa kovin erilaista politiikkaa tässä asiassa , kun välillä on täysin avoin raja.
Soinin petos takaa sen , että täällä Suomessa voi poliitikot edelleenkin leikkiä suuria humanistejä, ilman pelkoa vastavoimasta. Seuraavalla vaalikaudella sitten suomalainenkin vaalikarja kokee jälleen herätyksen/pettymyksen näihin temari-vihreä-kokkelis-ruots.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial291869Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1621844Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3631639- 1501237
Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2151199Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221138- 121071
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt51019- 2851005
- 82991