Juha Sipilä pelaa vaarallista peliä!

Ei ole pois suljettua, että hänen hallituksensa mielivalta päättyisi surulliseen hänen perheensä sisäiseen muistotilaisuuteen.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/201806042200991667_pi.shtml
10325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

sipilä ei voi luistaa vastuusta mitä tulemanpitää!
sanoi että virkamiehet on tehnyt työn MIKÄ SOPPA SIITÄ SYNTYY.

oli porkkananpalanen sopassa tulee se VALINNANVAPAUS ! MILLÄHINNALLA JÄI SANOMATTA.
silloinko keskusta ja sdp kokoomus ajoi suomen EU SILLOIN SANOTTIIN RUOKA HALPENEE MUNAT LASKEE hintalaski hetkeksi sitten tuli kiitoylöspäin.

KYLLÄ POLITIKOT ON KIEROJA AINA KAIKKI SATAA OMAANLAARIIN.

seuraava uudistus on kansanomaisuuden sosialisointi
se vaan tuleeolemaan ilmoitusluontoinen asia sitten et omista mitään.

sitten tulee siru ihmiseen kun rahaton loppu valvonta alkaa .

sitä ei tuu ottaa Raamattu kieltää

Äänestä
  • Minusta on törkeää, että jo paljon ennen vaaleja sanotaan kokoomuksen ja kepulin suulla, ettei perussuomalaisia sitten oteta hallitukseen. Jos persut saa taas äänivyöryn, niin mikä ihmeen demokratia tämä Suomi oikein on, jos kolmasosa kansasta jo ennakkoon sivuutetaan.

    Äänestä

Se on kylläkin ilonpäivä kun sipilän hallitus kaatuu!

Late Lapista. SSSS Ry!

1Äänestä

Sipilä on jokaisen kansalaisen vihollinen, kuten Orpokin. Orpo on Sipilän toyboy.

1Äänestä

”Kokoomus on matkan varrella myynyt kaikki periaatteensa”.

Paskapuhetta. Ryöstöretkellä kokoomus on edelleenkin. Vai tarkoittaako tuo periaatteiden myyminen sitä että kokoomus ei viekään ihan kaikkea itse vaan joutuu jakamaan jotain muille rosvopuolueille. Toki vain hallituksessa oleville.

Sehän demareita hiertääkin kun eivät pääse jaosta osille. Vaalien jälkeen Rinne odottaa tilanteen muuttuvan, ja onhan demarit ennenkin osoittaneet olevansa kokoomukselle sen mieleinen ja -mielinen loistava yhteistyökumppani.

Äänestä

Tietysti "tämä koskee vain minua" tokaisi kaveri joka avoimmuudestaan puhu.Tarkoittaen toimntakauttaan.Sekin unohtui-yritys-salaisuuksien piikkiin.

Äänestä

Yhteensattumako?
Juudas Sipilä on paljon Ceausescun & Pol Potin näköinen,
ja Akka Sipilä Muhammed Gaddafin & Saddam Husseinin näköinen ...

Äänestä

Ei tehnyt vaalivauvaa, mutta poika meni.

Äänestä

Nyt tarvitaan joku Sipiilä,KEPULI, Hellvettiin- facebook-ryhmä.

Äänestä

Sipilä+ei+kuitenkaan+nosta+omaa+palkkaansa+65%+ja+palkkioitaan+131%+kuten+Suomen+Ahnein+Riku+Aalto+on+tehynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kempeleen kirjoitti:

Ei ole pois suljettua, että hänen hallituksensa mielivalta päättyisi surulliseen hänen perheensä sisäiseen muistotilaisuuteen.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/201806042200991667_pi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu