Nykyään, jos vaikka netissä ilmaisee isänmaallisuutensa, niin saa helposti tuon vaivan itselleen. Silloin ei tee mieli liikkua, vaan maata ainoastaan kotonaan, lukittujen ovien takana. Tai jos vaikkapa vain mainitsee Arto Laurin nimen kirjoituksessaan, niin se välittömästi poistetaan netistä ja saa supon peräänsä.
Oletteko koskaan saaneet supon peräänne?
a-no
6428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen saanut parikin kertaa. Olin saanut potkut Turkan näytelijäkurssilta. Turhisturhiksena olin pelleileen. Yks kera näin että supo oli käyny vuokrakämpässäin.
Suutuneena lähsin Koillismaalle ojankaivamiseen lapiosäänssillä. Istuin eväitä syödeessäni muuraispesissä. Porukka oli jo kaivautunu maanalaiseen talouteen.
Silti bugamia tuli. Hain apoteekista suppoloi. Vaiva hävisi ennen talvia.
Moi Lilli! Olenkin tunnistanut sinun kirjoitustyyliisi ominaisen polveilevan trokeen jo vuosien ajan tältä palstalta, vaikka kirjoitatkin aina eri nimimerkeillä. Oletko vielä Suomalainen? Olen kuullut, että menit naimisiin ulkomaisen miehen kanssa.
Isäsi oli hieno mies, mutta sai myös supon peräänsä, koska teki pilapiirroksen afrikkalaisesta. Olen kuullut, että mediot ovat kanavoineet hänen pilapiirroksiaan tuonpuoleisesta, muuta niitä ei ole voitu julkaista liian rasistisina. Eihän sitä voi siellä toisella puolella ymmärtää, koska taivaassa ei ole kuin valkoisia!
Ei. En ole saanut. Tarvittaessa olen lääkkeeni ottanut oraalisesti suun kautta.Voi toki olla, että pikkulapsena, ennen tietoisuuteni kehittymistä , olen saanut supon tai kaksi erinäisiin kihomatovaivoihin. Itse olen sen verran isänmaallinen mies etten hyväksy suppoja missään muodossa. Aukko johon päivä ei paista toimii vain "Exit Only " moodissa.
Suun kautta
Tiedoissasi on aukkoja. Kelläpä ei olisi. Kemiallisten suppojen avulla voi parantaa vaikka akuutin tulehduksen tai keuhkokuumeen.
Laitas kysyen apteekista noiden suppojen käyttöalaa. Jouduin kerran Itämerellä pulaan kun kivelleajossa lasikuitupaatin keulaan tuli reikä.
Elettiin vielä Reiganin aikaa. Hain supon, laitoin sen paatin reikään. Suppo turposi niin että pääsin Utön satamaan turvaan.
Saako sen peräänsä jos katselee uteliaisuuttaan islamin sivuja, pomminteko ohjeita, klux klux klaanin juttuja tai muita sivuja jotka eivät ole Maolaisia tai anarkistisia.
Kaheskytluvulla vielä riitti, että ihonväri ei ollut vaalea. Kesätyökaveri oli tullut afrikasta suomeen yliopistoon, ajelivat sen perässä työmatkat. Poikaa nauratti, paksut huulet ja valkoiset hampaat. Ei ollut mikään pakolaisen rimpula tämä, iso musta mies, hui kauhia.