Pakkoruotsi palvelee Persujen tavoitteita!

Pakkoruotsi ja virkamiesruotsi palveleva erinomaisesti maahanmuuttoa haittaavina tekijöinä. Varttuneen Suomeen tullut matu ei kotoudu virkauralle puuttuvan ruotsinkielen taidon takia. Monilla paikkakunnilla on mahdotonta saada opetusta ruotsissa ja muutenkin kahden niin erilaisen kielen opiskkelu on vaikeaa.
Toisenpolven maahanmuuttajalta viedään pakkoruotsin avulla aikaa ja energiaa opiskella äidinkieltään ja omaa kulttuuriaan. Mikäli opiskelevat ruotsia on suuri mahdollisuus, että löytävät suuremman yhteisön maanmiehiään Ruotsista.

Toisaalta, jos Sverige Demokraterna nousee Ruotsissa hallitukseen kannattaa Persujen opiskella ruotsia ja saada yhteistyö käyntiin heidän kanssaan nuorisojärjestöjen avulla. Persujen on helppo nostaa yhteiskunnallista asemaansa, jos lapset opiskelevat kunnolla ruotsia. Jatko-opintoihin ruotsiksi pääsee helposti.

Vaaliaseena pakkoruotsin vastustaminen toimii erinomaisesti.
Ennen vaaleja kannattaisi pitää Pohjoismaiden ja määrättyjen eurooppalaisten valtioiden kanssa ei toivottujen pakolaisten poistoleirin suunnittelu seminaari!!!
Tanskasta ja Itävallasta löytyy hyviä ideoita!

5

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persujen pitäisi tehdä eduskunta-aloite, että taksinajo kaksikielisillä paikkakunnilla vaatii ruotsinkielen tyydyttävää osaamista!

    • 32514711

      Kaikille suomenkielisille virkamiehille oiva keino varhaistaa eläkkeelle pääsyä.
      Täytettyäsi 57 vuotta ja 1 kk jää työttömäksi. Muuta kaksikieliselle paikkakunnalle ja ilmoita TE-toimistossa ettet osaa ruotsia. TE-toimisto ei voi osoittaa työpaikkaa.
      Nyt sinulla on vapaa-aikaa ja voit alkaa hyväkuntoisena valmistautumaan varsinaisten eläkepäivien viettoon. Rakenuttamalla tai remontoimalla vanhan asunnon kerrytät omaisuuttasi verovapaasti. Mikäli vielä annat ennakkoperintönä huonokuntoisen asunnon tai talon ennakkoperintönä lapsillesi ja säilytät siinä asumisoikeuden, niin perintövero on pieni. Remontti ei nosta veroa.
      Mikäli haluat säilyttää yhteyden omalle paikkakunnalle, jätä puolisosi kirjoille sinne. Varsinaisina eläkepäivinä voi sitten valita, missä asuu.

      • 32514711

        Suomenkielisille voi suositella rannikkoa missä on vahva vaatimus ruotsin osaamisesta. Loviisa, Porvoo, Sipoo, Karjaa, Tammisaari, Parainen, koko saaristo, Pietarsaari, Vaasa ja mitä kaikki niitä onkaan. Vanhoja taloja ja asuntoja niissä riittää ja töitä ei saa, kun ei osaa ruotsia. Gyllene tider framför för alla finskspråkiga tjänstemen som har gjort ett lång karriär.


    • Numerot antaa varsin seikkaperäisen ohjeen, kuinka virkamies pääsee varhennetulle eläkkeelle ja kasvattaa omaisuuttaan vielä virkeänä. Vanhan talon arvoa voi nostaa remontilla 100000€ viimeisinä vuosina ennen eläkeikää, eikä tarvitse maksaa veroa, kun on omana asuntona 2 vuotta.
      Mikäli jää 57 vvuotiaana pois töistä kerkiää ennen eläkeikää asua 3:ssa asunnossa.
      Varmasti ei poliisi tienaa viimeisinä vuosina niin paljon. Virkaruotsivaatimus kannattaa käyttää hyödykseen.

    • Toivottavasti kaikki persujen lapset pyrkivät Hankenille ja Åbo Akademiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      14
      1349
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      183
      1272
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      144
      1156
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1007
    5. 133
      941
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      913
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      837
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      822
    9. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      794
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      776
    Aihe