Vinkki maahanmuuttokriittisille

Menkää töihin! Älkää vain maatko siellä kotisohvalla!
Vai tarvitaanko noutajaa?
28438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Olen muslimi onneksi, ei koske minua. ALLAHU AKBAR JA LESTI KIERTOON!

2Äänestä

Jos matut sillä poistuu maasta niin menen huomenna, kai eläkeläinenkin kelpaa kun on niin kamala pula työntekijöistä.

2Äänestä

Maahanmuutto on ihan eri asia kuin laittomassti maassa oleminen, ja myös pakolaisuus on ihan eri asia kuin maahanmuutto.
Ketään vastusta työn peräistä maahanmuuttoa, tänne saa tulla töihin jos niitä vaan on.
Missä kohtaa on mennyt sanat sekaisin kun laittomasti maassa olioista on alettu puhumaan että ovat maahanmuuttajia?

2Äänestä

Joko helpotti? Otahan vielä tötsyt tai toiset niin nukut kuin vauva.

2Äänestä

Lähden heti töihin, kun työstä maksetaan minulle palkkaa, millä elän ja tulen toimeen - min 2000 € / kk.

2Äänestä
  • Paljollakos nyt elät ja tulet toimeen?

    Äänestä

  • kova.duuni.on.rahaa kirjoitti:

    Paljollakos nyt elät ja tulet toimeen?

    äiskä kantaa mulle sipsejä ja energiajuomaa

    Äänestä

Pitäisi työttömyyskorvauksetkin laittaa vastikkeellisiksi. Esim. Jos kelan brutto on 700€/kk sen saisi aina kun on esim. siivonnut tienvarsia 8€/h eli noin 88h työtä /kk.
Vähemmänkin saisi tehdä jos ei koko summaa tarvitse.
Tämä motivoisi hakemaan töitä kun sohvalla maaten ja kattoon räkien ei tulisi yhtään rahaa.
Vain oikeasti sairaat tai muuten työkyvyttömät saisivat rahaa vastikkeetta.

Äänestä
  • Miten saat ne jotka jo kauan sitten olivat työttömiä palauttamaan osan korvauksistaan,kun ne ei joutuneet turhiin töihin?Miten saat takaisin yritystuet,jotka sai aikaan silti konkurssin et voi vaatia vain näiltä uusilta vaan myös menneiltä tapauksilta tasapuolisuuden nimissä?

    Äänestä

Katsokaapa noitten suomiensin hörhöjen videoita. nehän on kaikki sossun asiakkaita ja erikoisharrastus on sossutätien ja kelan virkailijoiden itkettäminen. Ja tietysti poliisien härnääminen. MITEN tuollainen pas"hasakki voi kutsua itseään isänmaallisiksi?

Äänestä
  • Nyt olikin kyse tavallisista ihmisistä eikä ske-hörhöitä tai anarkisteista, samoja paskoja kummatkin.

    Äänestä

natsi on natsi vaikka voissa paistais

Äänestä
  • Sekopäät ne ihmisiä rupeaa pannulla paistelemaan. Tosin sellaisiahan punaviheriöt ovatkin.

    2Äänestä

Miten 62-vuotias ent. tietokonealan mies saisi töitä, työt viety Intiaan.

Kelpaako suvun metsätilalla (jossa myös rantamökkejä kaksi) klapien pilkkomishomma koneella sekä tuulenkaatamien puiden karsinta ja tuonti pilkkomiskoneelle työksi? Hommia ei meinaa löytyä, ja olen ansiosidonnaisella päivärahalla. Eläkkeelle pääsisi vähän yli vuoden päästä. Silloin on se alin eläkeikä täynnä.

1Äänestä
  • Kun katsoo junan ikkunasta metsää niin näkee paljon tekemätöntä työtä

    Äänestä

  • koskennäkemys kirjoitti:

    Kun katsoo junan ikkunasta metsää niin näkee paljon tekemätöntä työtä

    Näkyykö sieltä ikkunasta myös palkan maksaja?

    1Äänestä

  • Intiassa pystyy teettämään koodia parin euron tyntipalkalla. Väittävät että Suomeen tarvittaisiin tuhansia koodareita lisää. Ja paskat, kohta kaikki koodi näpytellään halpamaissa.

    1Äänestä

En viitsi enää töihin mennä, kun tuota ikääkin on jo 70v. Eikä rahankaan vuoksi tarvitse, kun eläke on 5000€/kk. Kyllä sillä pärjää kun nuukasti elää.

1Äänestä
  • Todistappa valheesi

    Äänestä

No mennään mennään! Anna nyt saatana edes iltaa ja viikonloppua viettää. Huomenna tienataan taas valtion kassaan rahaa, jotta musulmaanit voivat loisia ja rukoilla pitkin päivää.

2Äänestä

Imaisehan vajakki pökälettä!

2Äänestä
  • Taidat olla sen alan asiantuntija

    Äänestä

  • Otahan lääkkeesi

    Äänestä

Tänäänkin tuli tehtyä töitä, enemmän kuin kaikki suvakit yhteensä tekevät koko elinaikanaan.

2Äänestä
  • Mä joka päivä töitä teen.

    Äänestä

Taitaa kriitikot olla kovia tinaamaan pitkin viikkoa

Äänestä

Miksi minä menisin töihin? Eihän Halla-ahokaan ole tehnyt päivääkään töitä.

Äänestä

Mutta siis, menkää rajakit oikeisiin töihin. Loppuisi tuo yksisilmäinen valitus.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


töihinvaikkapakolla kirjoitti:

Menkää töihin! Älkää vain maatko siellä kotisohvalla!
Vai tarvitaanko noutajaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu