Lestamafia junttasi gangsteri Sipilän jatkoon

Demokratiasta ei ollut tietoakaan puoluekokouksessa. Sotkamossa nähtiin tympeä näytelmä joka oli farssia alusta loppuun.
9152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Juha "Don Corleone" Sipilä teki puolueväelle "tarjouksen josta ei voi kieltäytyä"

Äänestä

heh heh , Palstan Punamulkku seuraa Keskustan puoluekokouksia tiiviisti.

Äänestä
  • "nyt on tappi irti"

    Äänestä

  • Etkö sinä seuraa muita puolueita kuin Keskustaa ? Se selittää kyllä omituiset väitteesi muista puolueista.

    Äänestä

Bolsevikki Sipilä aloittaa pian vastustajien öiset pidätykset ja teloitukset...

Äänestä
  • on kokemusta,

    terroristeina pyörivät,

    ihmisiä murhaamassa 30 luvulla...

    Äänestä

Puoluekokous oli vastenmielisyyden huipentuma. Suorastaan törkeä näytelmä.

Äänestä
  • Olin paikalla ja oksensin kuultuani Sipilän uudelleenvalinnan. Erosin välittömästi puolueesta.

    Äänestä

on Suomen eliittiä. Lestat duunaa pakolaiset kotisoppansa äärelle. Hyvä lestalainen vieraanvaraisuus!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EroanPuolueesta kirjoitti:

Demokratiasta ei ollut tietoakaan puoluekokouksessa. Sotkamossa nähtiin tympeä näytelmä joka oli farssia alusta loppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu