Valtuuston videoitu kokous 11.6.2018

Kyllä meillä on tuppisuita valtuutettuja.

Tilinpäätös käsitelty suljettujen ovien takana yhteisessä ryhmässä, ei hyvää päivää. Olisivat aloittaneet kokouksen jo klo 17 jos silloin ovat olleet jo käsittelemässä tilinpäätöstä.
5597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yks i valtuutetuista näytti keskittyvän enemmän kännykkäänsä kuin itse kokoukseen...

Äänestä

Avoimmuutta haluaa mutta silti 'ryhmässä' käsitellään vielä kaikki asiat ja ollaan niinsanotusti yksimielisiä. Kiitos pj:lle kun toi tämän pointin julkisesti esille. Noita videointeja kannattaa seurata jälkeenpäin vaikka valtuusto ei mikään pulinaboksi ole niin linkistä pääsee kuusalle että onko noilla oikeasti omaa mielipidettä/näkemystä vai meneekö ryhmän mukana ja on hiljaa ?

Äänestä

Hitto mitä pelleilyä. Ketä kiinnostaa moinen sirkus

Äänestä

Evijärvellä eivät kaikki kumarra kunnan herroja.

Äänestä

Onneksi uusi kunnanjohtaja on suulas puhemies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KuntalainenVimpelistä kirjoitti:

Kyllä meillä on tuppisuita valtuutettuja.

Tilinpäätös käsitelty suljettujen ovien takana yhteisessä ryhmässä, ei hyvää päivää. Olisivat aloittaneet kokouksen jo klo 17 jos silloin ovat olleet jo käsittelemässä tilinpäätöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu