Eu on sanaton?

Trumpin ja pohjoiskorean touhihin ei eu-uskalla sanoa mitään ja silloinhan ei suomikaan ole mitään mieltä, sillä saksastahan suomi kysyy mielipiteensä. Pohjoiskoreaan ei tietenkään ole luottamista, mutta mitä olisivat vaihtoehdot? Miten Hilary olisi asian ratkaissut?
1351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se taitaa olla nyt ongelma umj.n kengässä. Maetti Ahtisaarihan sen tietää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


preesnehvi kirjoitti:

Trumpin ja pohjoiskorean touhihin ei eu-uskalla sanoa mitään ja silloinhan ei suomikaan ole mitään mieltä, sillä saksastahan suomi kysyy mielipiteensä. Pohjoiskoreaan ei tietenkään ole luottamista, mutta mitä olisivat vaihtoehdot? Miten Hilary olisi asian ratkaissut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu