Lohduton kuva pesänsä menettäneestä pikkupöllöstä paljastaa metsäkoneiden armottomuuden
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005718602.html?utm_campaign=tf-IS&utm_term=0&utm_source=tf-other
Törkeää toimintaa metsänomistajalta!?!
Pölö menetti pesäpuunsa, ruma metsäkone tuhosi
13
264
Vastaukset
- nykyään_ei_osata
Väärin tehty muutenkin. Pienet puut olisi pitänyt jättää kasvamaan ja sammalpeitettä ei saisi vahingoittaa, ettei siinä ala kaikki mahdolliset heinät ja rikkakasvit kasvamaan.
- maanomistus
Metsänomistajalla kiilui dollarinkuvat silmissä
- Haans.seA
Meillä on nyt poorrrrrrvarit vallassa ja meno on todellakin sen mukaista !!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14976514/kapitalistinen-kasvu-ajattelu-nojaa-vaestonkasvuun
Eivätkä ne tippaakaan piittaa, ei luonnosta eikä sinusta. Sinun rahoista kyllä... - i9k9i9i9i
Kun se on söpö ja pörröinen niin asia saa huomiota, sama näissä maahanmuutto asioissakin.
- heitätollo
linkki?
- Mitenmahdollista
Täällä meilläkin naapurin takametsät kaatuivat juuri kun pikkulinnut olivat aloittaneet pesintänsä. Eikö mikään luonnon- tai eläintensuojelulaki sano tällaisiin asioihin mitään?
- perintövero.100pros
Sanoo kyllä, mutta isoilla metsäfirmoilla on omat oikeutensa. Vähän sama kuin yksityisten omistamilla pörssifirmoilla. Jos omistat vähintään 10 prosenttia, niin saat osingot verottomana.
On hienoa asua maassa nimeltä Suomi, jossa säännöt vaihtelevat sen mukaan kuinka varakas olet, ja kenen kaveri satut olemaan.
Perintövero 100% on ainoa tapa saada Suomi kuntoon.
- Auraa.perkele
Aurata tuo perkeleen aukko pitäisi. Eihän se uudistu tuolla menolla koskaan.
- asfdfdsa
Vihainen majava hyökkäsi pyöräilijän kimppuun
https://yle.fi/uutiset/3-10253361
Luonto on vihastumassa suomalaisille? - asfdfdsa
Vihainen majava hyökkäsi pyöräilijän kimppuun
https://yle.fi/uutiset/3-10253361
Luonto on vihastumassa suomalaisille? - kfkzklzlz
kesä-hakkuut rikkoo metsät, tiet ja eläinten pesät.
- Huhuu
Törkeätä toimintaa tuhansilta autoilijoilta jotka ajavat pesiviä lintuja kuoliaaksi keväisin. Autoilu pitää kieltää huhtikuun puolesta välistä kesäkuun loppuun väliseksi ajaksi.
- hyötylintu
Tuollainen pöllöpesue on alueen myyrien kauhu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs531615- 1741356
- 101315
- 761274
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli2841202- 171150
Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61928Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti96928Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33913- 347815