Yksi hemmo on ylittänyt rajamme laittomasti!

1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyseessä oli itärajan ylittänyt turvapaikanhakija. Hänet vangitaan ja palautetaan pikaisesti takaisin.

Jos hän olisi tullut länsirajan yli niin hänet olisi majoitettu kylpylään ja vaatetettu.
Tulkki olisi kiikutettu paikalle heti kuulemaan arvoisan vieraan erityistoiveet.
Kestitystä olisi jatkettu ainakin pari- kolme vuotta kenties koko hänen elämänsä ilman työntekovelvoitetta.

Maamme on hyvin tarkka että tasa- arvoisuutta toteutetaan kaikilla tasoilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


RikollinenHäkkiin kirjoitti:

Valtamediamme oli hereillä ja uutisoi rikoksen heti tuoreeltaan:
https://mvlehti.net/2018/06/15/yksi-venalainen-tuli-laittomasti-rajan-yli-valhemedia-heti-uutisoimassa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu