Kyttäläntie on kuin pellossa ajaisi, monttuja, kivet lentelee, nopeus 30, muuten auťot hâjoaa!!!! asukkaat ottakaa yhteyttä päättäjiin!!!
KOKEMÄKI KYTTÄLÄNTIE HOITO UNOHDETTU
monttujamonttuja
5386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kiitos tiedosta. Nyt on niin että ely keskus hoitaa tietä ja määrärahat on loppu tältä vuodelta. Tuo 30 nopeus kannattaisi nostaa ettei kivet ehdi lenteleen ainakaan autoon.
Nuorempana ajelin siellä Kyttäläntiellä ja paikoin pääsi ajamaan yli satasta ihan helposti.
Oletko muka päättäjä?????? Tosi tyhmää ehdottaa Kyttäläntielle isompaa nopeutta!! Onko kaikki Kokemäen päättäjät tuollaisia??? Taidat nytkin ajaa sataa!!!! Tosi tyhmää!!!
Et ymmärtänyt, että tarkoitin vastaantulevasta autosta lentää kiviä!!!!! Äly hoi?
Tuleeko siellä joku autolla vielä vastaankin? Aika hiljasta oli viimeksi kun kävin ostamassa pontikkaa niiltä kulmilta. E ristin sielua missään. Tie on kyllä pahassa kunnossa mutta ei paikalliset siitä välitä kun ajelevat pienessä hönössä.
Asuuko sielä metässä vielä joku?