Sainko viestin liittyen parisuhteeseeni?

einiintosissaan

Ajattelin aivan ohimennen tänään, että jos saan jonkun merkin eräältä ihmiseltä niin se on viesti ylempää harkita suhdettani tosissaan uudemman kerran. Ajattelin asiaa vitsillä, koska todennäköisyys oli hyvin olematon, emme ole olleet hetkeen yhteyksissä, ja tämä merkki olisi vieläpä tapahtunut somen välityksellä.

No, en saanut viestiä tai tykkäystä kuviini tai mitään vastaavaa. Mutta sydän pomppasi kun katsoin viestilistaa jossa oli henkilön nimi, joskin viesti oli vain automaattiviesti että henkilö on liittynyt kyseiseen sovellukseen.

Heti mieleeni tuli kuitenkin tuo aiemmin ajattelemani asia, tuntui ja tuntuu vieläkin hassulta yhteen sattumalta. Ajattelin asiaa tänään ja joidenkin tuntien sisällä siitä tuo tapahtui. En varsinaisesti usko enkeleihin, mutta olen avoin ja kiinnostunut ja pidän sitä mahdollisuutena. Tuntuu myös useat merkit pitäneen paikkansa.

Summaatteko sattumalla vai merkillä? - toivon laihasti saavani muutakin kuin trolleja ja turhia kommentteja, mutta varmaan niitäkin olisi ihan hupaisaa lukea. :)

2

287

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • einiintosissaan

      Koska nyt tempauduin tähän - vieläkin puoliksi vitsillä - mukaan, niin menin enkelisivulle josta nostetaan enkelikortti kysymäänsä tilanteeseen. Kysyin juuri tuosta viestistä, että oliko se vain merkki vai enemmän.

      Kortissa sanotaan heidän juuri viestineen ja jättäneen merkkejä minulle, ja lisäksi muuta mm. unien kautta viestinnästä. Miten sattuikin tulemaan kortti joka oli täysin vastaus kysymääni! Toki moni muukin vastaus olisi voinut kuulostaa oikealta, mutta kysyin selvästi viestistä ja merkeistä. Hullunkurista!

    • blaa-blaa-blaa

      “We don't see the world as it is, we see it as we are”

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      120
      1406
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      1022
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      43
      972
    4. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      727
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    6. 32
      675
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      23
      661
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      553
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      544
    Aihe