valtion sisällä kuitenkin laittaa rajoja kiinni. Suomeen voidaan helposti perustaa micro yhteisöjä kaupungeista kylistä tai kaupungin osista joinne ei ole matuilla tai muilla ei toivotuilla henkilöillä asiaa. Erottelua on tehty menestyksellisesti ja ei niin menestyksellisesti aina ja kautta historian ja tehdään edelleen: rikkaat köyhät, mustat valkoiset, värilliset valkoiset, naiset miehet, lapset aikuiset, uskovaiset pakanat, sairaat terveet jne. jne
Jos ulkorajoja ei saada kiinni voidaan
rajat.voi.sulkea
12477
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ja sitten ku te isänmaalliset rasistivajakit yritätte luoda maan sisään mikroyhteiskuntia niin poliisi ja puolustusvoimat purkavat teidän "rajat kiinni"-yhteisönne asevoimalla. Suomessa ei ole laillista rakennella mitään suojattuja mikroyhteiskuntia eikä hajottaa maata eristäytymällä isänmaallisten omaan kuplaan. Itsekin Suomalaisena asevelvollisena tartun aseisiin ja ammun ilomielin Marco DeWitin johtamaa isänmaallisten roskasakkia jos ja kun käsky käy, että tuli on avattava maan ja EU:n puolesta. Huomatkaa, että puolustusvoimat taistelevat hallituksen, eli sen isänmaallisten vihaaman "eliitin" puolella ja käskystä.
Kaikkialla maailmassa on mikroyhteiskuntia. Ne ovat Suomessakin täysin laillisia. Rikkaiden yhteisöissä ei ole nytkään matuja tai köyhiä eikä heitä sinne päästetä ikinä. Vielä ei ole korkeita aitoja mutta jos väkivalta ja köyhyys kasvaa tulee Suomeen väkisinkin slummeja. Ruotsissa on jo.
Ei,olet osittain väärässä ,jokaisen hallituksen kuuluu ensisijaisesti ajaa kansalaistensa ja maansa etua,koska sen rahoitus on peräisin ko maasta,ei koko maailman etua,muuten rahat kaikkien elämiseen kuuluisi tulla esim.suurilta pörssiyhtiöiltä tai YK:lta. Susta ei yksityisenä ole tarjota kuitenkaan kovin monelle leipää tai edes töitä niiden tekmiseen jotta tämänkin maan ihmiset jatkaa hyvinvointiaan.
Suomessa ei tuollaisia koskaan ole. Turhaa höperehtimästä.
On jo nyt. Mitä sekoilet?
Onko koskaan ollut esillä näistä asioista päättävien jääviys? Sukulaiset tai itse tienaavat näillä ongelmilla. Halutaan sellaista sakkia jotka pysyvät vokeissa mahdollisimman pitkään. Rahasampo ja ikiliikkuja keksitty suomessa.
Tuohon pitää puuttua jos noin on. Tuohan rikollista ja tuomittavaa toimintaa.
Kukapa tuohon puuttuu. Suomessa on kaikki sallittua nykyään.
Hyvin on omistuksia piilotettu ja salattu. En jaksanut kaikkia sijoitusyhtiötä käydä läpi ja selvittää osakkuuksia. Suuntaa antava kuitenkin miten rahastetaan
https://www.is.fi/kotimaa-2000001017289.html
http://investors.pihlajalinna.fi/share-information/largest-shareholders.aspx?sc_lang=fi-FI
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/yksityiset-rynnivat-tekemaan-bisnesta-turvapaikanhakijoilla/5348932#gs.PQGDbdA
Ensimmäinen linkki uudelleen.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001017289.html
Pitäis luoda suomen sisään no go alueita jonne kantiksilla ei ole asiaa ellei halua verta nenästä ja selkää mäsäks :-)
Miksi sellaisia pitäisi olla?