Otanko oikeuden omiin käsiiini

huumenaapuri

Alakerrassani asuu narkmaani perhe, jonka huumeiden käyttö häiritsee muita naapureita ja aiheuttaa pahaa muille oloa.
Jatkuva kannabiksen haju ja lemu laukaisee itsellänä migreenin, ja aiheuttaa astma kohtauksia toiselle allergiselle naapurilleni.
Ja poliisi ei välitä.
Kun soitan poliisille, poliisi sanoo, että pidä ikkunaa auki.
Ja huumekaverit pörräävät jatkuvasti talon ympärillä kuin ampiaiset.
Kaikki tämä panee vihaamaan huumenaapuria, ja en tiedä mitä jatkossa tapahtuu.
Otanko oikeiden omiin käsiini?

10

1108

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mietimieti

      Aika erikoista ettei poliisi välitä. Hmm..mieti tilannettasi ja yritä hyvä ihminen päästä parempaan. itse asun yksiössä ja yritän vanhaan taloon vuokralle maalle. Kerrostalo sucks. Maalla on kivaa ja halpaa. jos sosialisoituu sosialisoituu ja kavereita näkee aina kun näkee muutenkin paitsi jos on läheisriippuvainen.

    • ajatteleitseäsi

      Alistu tai pakene.
      Itse pakenisin, eli muuttaisin muualle.
      Narkkarit harvoin muuttuvat.

    • adfadfdafadf

      missä päin tämmöstä ?

    • Älä ota oikeutta omiin käsiin vaan ilmoita isännöitsijälle

    • erimielisyyksiä

      Jännää sinänsä että aiheuttaa migreeniä, sillä kannabiksen on todistetusti kerrottu auttavan migreenipotilaita

    • Edira

      Soita musaa kovemmalla
      Laita paskapalju parvekkeelle
      Haju kosto

    • Auttavat

      Laita hermomyrkkyä oven kahvaan. Suihkuta pippurisumutetta postiluukusta. Lähetä pakettipommi.

    • varoitanvain

      Älä ota oikeutta omiin käsiisi! Seuraukset voivat olla sellaisia, joita et osannut kuvitella. Sanon tämän omasta kokemuksesta useiden vuosien takaa. Kun useammalta karkaavat tunteet ja tekemiset käsistä, niin todella vakavia juttuja voi käydä...kuten itselleni. Asioiden jälkiselvittely oli vaikeaa.

    • eikantsi

      Itseäni häiriköi juoppo yläkerrassa, jota ei häädetty valituksista huolimatta, koska isännöitsijä omisti asunnon ja oli varma vuokra, kun kela maksajana, musiikki huuti täysillä yö myöhään ja heti aamuyön tunneilla, ei paljon mieltä lämmittänyt, kun raskasta työtä tein, toisinaan 5.00-21-00 päiviä työmatkan ollessa 300km sivunsa näinä päivinä, tuli hieman hermostuttua, kun häiriköinti ei loppunut, niin maksumieheksi jouduin. Samalla asunnon omistaja teki petoksen, kun tuli hieman korvattavaa siinä sivussa, ja poliisi tiesi senkin, mutta mitään oikeutta en saanut, ja asukas sai jatkaa häiriköintiään. Että joskus ei mahda asioille mitään, ja lastani en voinut pitää yökylässä tämän puli paskiaisen takia, siinä tuli yhden yhteiskunnan lellikin vuoksi paljon harmia itselle, sekä lapselleni joka olisi halunnut olla paljon enemmän luonani.

    • Tyuiopå

      Soittaa poliisille ja sanoo että aivan kuin olisi kuulut laukauksen äänen alakerrasta, niin alkaa tapahtua

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      58
      3991
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      93
      2358
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2022
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1783
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1561
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1526
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1182
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1128
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1084
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1052
    Aihe