Pyydän esirukousta, ja se on tämä:
Tahdon kohdata Jumalan kuten Mooses ja Paavali.
en laita tähän muuta tietoa, sillä, kyseinen foorumi, missä nyt kirjoitan, pyrkii estämää kirjoitteluni, mutta taas kerran löysin kiertotien ja, täällä olen.
En pyydä kultaa en hopeaa, vaan
Että Jumala, notkistaa taivaat ja astuu alas.
lisä tieto on vastustajille aseen antamista, joten en voi, tavallisilla keinoilla tulla edes tätä kirjoittamaan.
Joten, aika, Rakkaat uskovat, on todella lähellä.
Joten, kanna minut Herran eteen.
iloitkaa ja riemuitkaa, sme pääsemme Kotiin!
Esirukous pyyntö
5
360
Vastaukset
- Voihanvitalis
Sananl.28:9 Joka korvansa kääntää kuulemasta lakia, sen rukouskin on kauhistus.
- todellinenonrukous
Täyttäköön Herra sydämen halajamisesi ja kohdata Jumalan.
- todellinenonrukous
Kun sydän täyttyy Herrallla tai heralla tulee sydänkohtaus.
- JumalanPalvelijanAikaOn
Kanna minua Herran eteen, vielä hetkinen ja ASIAT mitkä ovat olleet Jumalan edessä, saa täyttymyksen.
Joten, pyydän, Muista minua. - JumalanVihaTulee
2. Tim. 1:6
Siitä syystä minä sinua muistutan virittämään palavaksi Jumalan armolahjan, joka sinussa on minun kätteni päällepanemisen kautta.
Monilla on "esi-rukousen" lahja eli armo.
Muista minua, yötä päivää kunnes rukous on mennut läpi.
Kiitos.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2486267Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.965173KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa184371Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1583152Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123091Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1722620Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,862553Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1741724- 461689
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:361526