ONKO TEUVO HAKKARAINEN POLIITTISEN AJOJAHDIN UHRI?

ihme

https://yle.fi/uutiset/3-10262360
Vaikuttaa vahvasti siltä, että rehellisesti muun muassa haittamaahanmuutosta ja sen tuomista turvallisuusuhkista julkisuudessa Suomessa suoraan uskaltanut ja tavallisen kansan suosikiksi noussut perussuomalaisten suoraselkäinen kansanedustaja Teuvo Hakkarainen on joutunut erittäin törkeän poliittisen ajojahdin uhriksi julkisuudessa eduskunnan pikkujouluissa juhlimisensa ja siellä viattomien töppäilyjensä johdosta? On yleistä, että isommissakin piireissä on joskus niin sanotusti kuppi mennyt nurin joiltakin julkisuuden henkilöiltäkin, mutta ei niistä pikkujoulukommelluksista tätä ennen ole käräjätuomioita kenellekään muulle sen jälkeen vielä annettu, kuin nyt Hakkaraiselle?

20

313

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PaiskaajaRutkonen

      Tenu-Teuvon väkivaltainen seksuaalinen ahdistelu eduskuntatalossa oli siis viaton töppäys.

      • Huippukivaataasfi

        No menikö peenis vaaginaan menikö? eipä mennyt, turhaa meteliä yhdestä suukosta ....


    • eiwfjp2iejp2ij

      On.

      Syyttäjä vaati Hakkaraiselle vankeusrangaistusta, vaikka edustaja Ruoholle ei aiheutunut tapauksesta mielipahaa ja tilapäistä pientä kipua lukuun ottamatta muuta vahinkoa.

      Samaan aikaan matun rangaistusta 11-vuotiaan raiskauksesta alennettiin sillä perusteella, että uhri ei vastustellut.

      Onko suomalainen oikeuskäytäntö todella kohdallaan??

      • rikollisetlinnaan

        Ei ole.
        Seksuaalirikoksien tuomiot ovat aivan liian alhaisia.

        Teuvokin meinasi päästä ilman linnatuomiota.


      • 4ijfp3fjp3j5p4j
        rikollisetlinnaan kirjoitti:

        Ei ole.
        Seksuaalirikoksien tuomiot ovat aivan liian alhaisia.

        Teuvokin meinasi päästä ilman linnatuomiota.

        Tarkoitatko, että KANTAVÄESTÖN tuomiot seksuaalirikoksista?

        Hakkaraisen tuomiotahan me emme vielä tiedä, hovoikeus todennäköisesti ratkaisee asian joskus.

        Oikeastihan Hakkaraisen tapauksessa ei edes ollut kyse seksuaalirikoksesta, vaan enimmäkseen median öyhötyksestä, johon edustaja Ruoho typeryyttään höynähti mukaan.

        -


      • On kai naiset ennenkin osanneet puolustautua tai vetäytyä heille epämiellyttävistä tilanteista, mutta nykyään kaikesta on tehty seksuaalista häirintää kriminalisoimalla ja tuomioita jakelemalla.
        Kuitenkin media nostaa seksuaalisuuden ja naisten paljastavan pukeutumisen suorastaan etiketiksi mm. juuri pikkujoulu tai yökerhotilanteissa.
        Täytyy olla seksikäs tyrkky , siksikö, että sillä voisi tilanteen tullen rahastaa?

        Käsittämätöntä kaksinaismoralismia, joka ei näin vanhan ajan koulutuksen ja omien aivojen käyttöä painotetun kasvatuksen tuloksena saa aivoonsa mahtumaan sitten millään.
        Lähinnä tuntuu naurettavalta ja erittäin lapselliselta ajojahdilta, että oikein pahoitti mielensä vai oliko vain kyse siitä, ettei saanut parempaa tarjousta.

        Eri asia on tilanteet, joissa joutuu yllättäen raiskaajan tai pahoinpitelijän hyökkäyksen kohteeksi, ne ovat rikoksia.


      • No ei todellakaan ole-
        Typeriä kanoja, jotka eivät satu saamaan tarjousta sieltä, mistä itse haluaisivat, siitähän tulee paha mieli ja siitä on käytävä läpi kaikki oikeusasteet.
        Ehkä korkein oikeus lopulta osoittaa kanalle sopivan ehdokaskandidaatin joka saa käpälöidä ilman raastuvan uhkaa, niin paha mieli menee ohi.
        Ei ole ihme, että nämä joutuvat raukat nauttimaan sopeutumiseläkettä lopun ikäänsä, tuntuvat olevan tosi avuttomia.


      • Helppohomma
        however kirjoitti:

        On kai naiset ennenkin osanneet puolustautua tai vetäytyä heille epämiellyttävistä tilanteista, mutta nykyään kaikesta on tehty seksuaalista häirintää kriminalisoimalla ja tuomioita jakelemalla.
        Kuitenkin media nostaa seksuaalisuuden ja naisten paljastavan pukeutumisen suorastaan etiketiksi mm. juuri pikkujoulu tai yökerhotilanteissa.
        Täytyy olla seksikäs tyrkky , siksikö, että sillä voisi tilanteen tullen rahastaa?

        Käsittämätöntä kaksinaismoralismia, joka ei näin vanhan ajan koulutuksen ja omien aivojen käyttöä painotetun kasvatuksen tuloksena saa aivoonsa mahtumaan sitten millään.
        Lähinnä tuntuu naurettavalta ja erittäin lapselliselta ajojahdilta, että oikein pahoitti mielensä vai oliko vain kyse siitä, ettei saanut parempaa tarjousta.

        Eri asia on tilanteet, joissa joutuu yllättäen raiskaajan tai pahoinpitelijän hyökkäyksen kohteeksi, ne ovat rikoksia.

        Onhan ruoholla virka ase käytettävissä


    • Valtakansalle

      Kyllä, ehdottamasti kyseessä on ajojahti.
      Hakkarainen on ainut rehellinen poliitiikko.
      Ainoastaan Hakkarainen uskaltaa sanoa asiat suoraan.
      Valtaeliitille on ehdottoman tärkeää saada Hakkarainen hiljennetyksi.

    • Puraido

      Lakeja säätävää demokraattisesti valittua porukkaa isompaa piiriä on aika vaikea keksiä. Toki persut ovat oma lukunsa.

    • välkky

      Kyllä siltä nyt vahvasti näyttäisi, että Teuvo Hakkarainen on täysin varomattomuuttaan pikkujoulutuiskeessa astunut tähän hänelle vartavasten asetettuun poliittiseen miinaan ja sillä Veera Ruoho yrittää kerätä poliittisia irtopisteitä Hakkaraisen kustannuksella?

    • Teuvo-osaa-lukea

      Oleellista on että Hakkarainen vastustaa maahanmuuttoa. Muulla ei ole väliä.
      Kolmas kausi odottaa.
      On täysin liioittelua, että kansanedustajan pitäisi osata lukea.
      Teukka osaa kyllä lukea vaikka hänellä ei olekaan kansakoulun päästötodistusta. Alaluokat menivät ihan hyvin.

    • jkp
      • ttkp

        https://www.suomenuutiset.fi/hakkarainen/
        Teuvo Hakkarainen kertoo linkin jutussa oikeasti muun muassa, että Suomessa alkaa hallita jo muslimien sharia-laki monissa asioissa? Suomalaiset ei uskalla sanoa enää totuutta monissa muslimeja koskevissa asioissa ja epäkohdissa, kun siitä voi seurata oikeudessa tuomio kiihotuksesta kansanryhmää vastaan?


      • ttkp kirjoitti:

        https://www.suomenuutiset.fi/hakkarainen/
        Teuvo Hakkarainen kertoo linkin jutussa oikeasti muun muassa, että Suomessa alkaa hallita jo muslimien sharia-laki monissa asioissa? Suomalaiset ei uskalla sanoa enää totuutta monissa muslimeja koskevissa asioissa ja epäkohdissa, kun siitä voi seurata oikeudessa tuomio kiihotuksesta kansanryhmää vastaan?

        Eihän tuossa luulisi olevan enää kenellekään epäselvyyksiä . Sananvapautta on rajoitettu ja sanakirjaakin muokataan tuon tuostakin poistamalla sieltä sanoja, jotka eivät muslimeja tai muita hyvin päivettyneitä miellytä.


    • dsgasdfg

      Ei. Teuvo Hakkarainen on kännäävä idiootti, joka ei saa edes oman elämänsä perusasioita kuntoon.

    • onsevarmaankin

      Tärkein kysymys on: Onko Teuvo Hakkarainen katsonut Veera Ruohon tissejä?
      Jos on - ja varrsinkin hississä - niin se on vakavaa.
      Ilman lupaa tissien katselu on loukkaavaa, alentavaa ja seksisitistä.
      Siihen syyllistynyt on parantumaton rikoksenuusija koska on varmuudella ennenkin katsellut tissejä. Miten hän muuten tunnistaisi ne naisen kehossa?
      Luultavimmin Teuvo Hakkarainen on patologinen väkivaltainen seksuaalirikollinen joka ansaitsee rangaistusasteikon kaikkein kovimmat rangaistukset.

      • ansaitseelinnatuomion

        Rikollinen mikä rikollinen.


    • ei-eka-ajojahti-lainkaan
    • Stuppi

      Asia on niin että eduskunnassa on vain kaksi puoluetta. Punakaarti ja perussuomalaiset. Koska kaikki muut puolueet vihaavat perussuomalaisia on heidän elettävä moitteettomasti koska kaikki heidän mokat nostetaan pöydälle ja pidetään siinä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1558
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1155
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      110
      1100
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      953
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      827
    6. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      184
      749
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      736
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      725
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      679
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      633
    Aihe