Antisuomettaminen vauhdissa EU:n taholta.

Njet_molotov

Kansallismielisyys ja isänmaallisuus on eurostokraateille myrkkyä. Stalin kuskasi neuvostoliitossa ihmisiä paikasta toiseen yrittäen näin luoda yhden neuvostoliiton. Eurostokraatit ovat valinneet pidemmän tien ja tuottavat valtavat määrät väestöä näin tuhoten kansallismielisyyden.

Suomi häipyy ja kartalle piirretään vain yhdet viivat eli EU:n rajat Saksa teki sen mitä se ei aseilla saanut ! Aatu pyörii haudassaan ja heittää etuyläfemmoja !

Pelkäänpä vain että EU:lle käy kuten neuvostoliitolle mutta toivon ettei se tule olemaan verinen kuten itsenäisyystaistelut yleensä ovat .

10

155

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persuthan oli muka ääri-oikeisto vai tai ainakin esitteli itsensä niin.
      Minusta tällä palstalla on käynyt varsin hyvin selväksi, että sekin oli valhe ja
      huijaus. . . Eikö persut ole puheiltaan ja teoiltaan paremminkin ihan tavallinen
      suomen kansan kommunistinen puolue ?

      Kansan uutiset puhuu juuri samoista asioista ja voisitte Tehdä yhteistyötä heidän
      kanssaan, mikäli ette jo tee. Siellä varmasti on euro vastaista porukkaa ja he
      varmasti puhuvat ja uutisoivat kansan asioita. Olihan he myös jo talvisodassa
      perustamassa Terijoen hallitusta. Venäjä ja sitä ennen junteilla on aina ollut
      käsitys, että venäjä edustaa Neuvostoliittoa ja siksi kovin venäjä mielisiä eikö ?

      Tuossa Jäähallilla oli juuri Jehovantodistajien konventti. Siellä oli hyvin kansainvälistä
      porukkaa ja siellä on kääntäjät ja sen sellaiset jutut. Olen myös itse käynyt niissä
      pari kertaa ja sinne on ihan vapaa pääsy, ei edellytä jäsenkorttia. Venäjällä on
      Jehovantodistajien toiminta kielletty ja miksi luulette sen näin olevan ? Voisiko
      se juuri olla tämä kansainvälisyys ja ihmisten tasa-arvoisuus ja kristinusko.

      Eikö Euroopan unioni juuri halua myös ihmisten tasa-arvoisuutta ?
      Onko siis nationalismi ja suomi ja suomalainen siis krístillistä toimintaa ?
      Ketä sitten luulette, että vastustavat euroopassa turismia ja euroopan integraatio
      kehitystä ? Onko ne kristittyjä vai nahkapäitä ja köyhiä ja yksinkertaisia ?
      Siinä käy juuri niin, että huvittavaa on seurata miten hinnat kehittyvät turisti
      alueilla ja esim. Belgradissa näki hyvin ja sai miettiä, että miksi minä juon tai syön
      tässä ravintolassa, kun tuossa 100m päässä hinnat ovat 1/3 osa näistä hinnoista ja
      sitä olutta ei tuoda komeassa asussa ja pokkuroida.

      Mikä on siihen siis oikea lääke ja ratkaisu ? Onko ratkaisu vihata turisteja ja erota
      EU:sta ? Eikö ratkaisun silloin pitäisi olla perustaa halvempia ravintoloita ja kilpailla ?
      Kuka siis on syyllinen tähän hinnoitteluun ? Voisiko se syyllinen löytyä politiikasta ?
      Kyllä se siellä valtion tai kunnan politiikassa on se syyllinen, koska mahdollisesti
      kaavoituksella ja ravintoloiden toimiluvilla estetään ja tuetaan hinta kartelleja
      tietyillä alueilla.

    • Avaus-on-pötyä

      Jokainen EU:n jäsenmaa on kansallismielinen juuri haluamallan tavalla.

      EU ei puutu niihin asioihin.

      Pakolaiskysymystä on pyritty hoitamaan kansainavälisten sopimusten mukaan. Vuoden 2016 mamu-tulva yllätti kaikki.
      Nyt laaditaan yhteisvoimin uutta ohjelmaa tiukentaman maahanpääsyä.


      EU-vihaaja: "Suomi häipyy ja kartalle piirretään vain yhdet viivat eli EU:n rajat Saksa teki sen mitä se ei aseilla saanut ! Aatu pyörii haudassaan ja heittää etuyläfemmoja !"

      Suuret on unelmat EU-vihaajalla. Mitään tuollaista ei ole suunnitteilla.

    • eurostokraatit

      Sekoitat nyt aivan perusasioita eli turismin ja turvapaikkaturismin. En ole kenenkään persun valittaneen että Suomessa on liikaa turisteja :D

      Olet tainnut saada vähän liikaa herran sanaa siellä teltassa. Kansallismielisyys ja kommunismi eivät kulje käsikädessä. Tietäisit jos tuntisit Suomen historiaa. Kommunistit eli punaiset halasivat neuvostoliiton syliin ja taas oikeisto eli valkoiset ajoivat itsenäisen Suomen asiaa.

      Keskustan jäsenkirja on itsellä taskussa ja isänmaallisuus syvälle iskostettu. Mitä järkeä oli aikoinaan miesten kuolla maan puolesta joka jaetaan ilmaiseksi eniten huutaville.

      • " Olet tainnut saada vähän liikaa herran sanaa siellä teltassa. Kansallismielisyys ja kommunismi eivät kulje käsikädessä. Tietäisit jos tuntisit Suomen historiaa. Kommunistit eli punaiset halasivat neuvostoliiton syliin ja taas oikeisto eli valkoiset ajoivat itsenäisen Suomen asiaa. "

        Hyvä ja kuinka kävi ?
        Linkitän hallitus vuodelta 1944. . . https://fi.wikipedia.org/wiki/Paasikiven_III_hallitus

        Maalaisliitto eli keskus ja Paasikiven–Kekkosen linja.
        https://www.finna.fi/Record/musketti.M012:HK10000:3969

        Risto ryti suomen presidentti vankilaan ja mannerheim maanpakoon ja kenraalit
        vankilaan . . . Joo Valkoinen suomi.


    • Merkkelinhalaajat

      "" Pakolaiskysymystä on pyritty hoitamaan kansainavälisten sopimusten mukaan. Vuoden 2016 mamu-tulva yllätti kaikki.
      Nyt laaditaan yhteisvoimin uutta ohjelmaa tiukentaman maahanpääsyä.""

      Minkä ihmeen sopimusten ! Sopimuksissa juurikin sanottiin että matu palautetaan siihen maahan jossa hän on rekisteröitynyt. Palauttiko Suomi matut siihen maahan joista tulivat. Voin kertoa että eivät.

      Toisekseen pakolaisaalto tuli 2015.

      Nyt laaditaan uutta ohjelmaa käyttäen niitä esityksiä joita mm Persut esittivät ja saivat Merkkelin vanavedessä juoksevat kauhistumaan. Nyt saa vapaasti pystyttää raja-aitoja kuten Unkari teki saaden taas Merkkelinhalaajat kauhistumaan.

      • UnionFan

        "Nyt laaditaan uutta ohjelmaa käyttäen niitä esityksiä joita mm Persut esittivät ja saivat Merkkelin vanavedessä juoksevat kauhistumaan. Nyt saa vapaasti pystyttää raja-aitoja kuten Unkari teki saaden taas Merkkelinhalaajat kauhistumaan."

        EU-päämiesten suuri osa ( 16 ) istuu sununtaina 24.6. Merkelin johdolla ja yrittää saada aikaan yhteisen pakolaisohjelman huippukokousta varten. Sillä ehkä pelastetaan Merkelin liittokanslerin tuoli.

        Persujen höpinät eivät kelpaa edes naurun aiheeksi.


      • EU_persuuntui
        UnionFan kirjoitti:

        "Nyt laaditaan uutta ohjelmaa käyttäen niitä esityksiä joita mm Persut esittivät ja saivat Merkkelin vanavedessä juoksevat kauhistumaan. Nyt saa vapaasti pystyttää raja-aitoja kuten Unkari teki saaden taas Merkkelinhalaajat kauhistumaan."

        EU-päämiesten suuri osa ( 16 ) istuu sununtaina 24.6. Merkelin johdolla ja yrittää saada aikaan yhteisen pakolaisohjelman huippukokousta varten. Sillä ehkä pelastetaan Merkelin liittokanslerin tuoli.

        Persujen höpinät eivät kelpaa edes naurun aiheeksi.

        Katsoppas vaan niin kummasti persujen lääke kelpaa nyt Merkkelin ämmälle !

        Tanskan pääministeri nostaa uudestaan esiin ajatuksen palautus/vastaanottokeskuksista.

        Perussuomalaiset ovat jo pitkään olleet tällä kannalla, että ei pidä päästää Eurooppaan vaan keskukset Euroopan ulkopuolella.

        Jo päässeet pitäisi palauttaa näihin keskuksiin, jos ei ole saanut oleskelulupaa, joten sieltä voisivat sitten omaan tahtiin lähteä kotimatkalle kun siltä tuntuu.



        Palautetaan Eurooppalaisten turvallisuus, kun täällä ei ole laittomia maassa olijoita ja ratkaisua odottavatkin ovat Euroopan ulkopuolella odottamassa päätöstä.



        Samalla tehdä päätös, että Euroopan rajan ylittämisellä ei saa oleskelulupaa vaan palautuksen vastaanottokeskukseen. Euroopan rajojen sisällä ei voi hakea oleskelulupaa vaan ainostaan näissä keskuksissa.


    • EiHelvetti

      Ei aivan noinkaan. Tosiasiassa suomalaiset - todelliset patriootit - tekevät jatkuvasti työtä Suomen hyvinvoinnin edistämiseksi sekä EU:ssa että kotimaassa. Lue uudestaan: tekevät töitä!

      Euroopan talous kasvaa ja hyvinvointi lisääntyy, mutta Trump lyö EU:lle tariffeja, jotka voivat vaarantaa EU:n talouskasvun ja eskaloitua maailmantaloutta horjuttavaksi kauppasodaksi. Mitä sanotte te - isänmaanystävät`? Te sanotte hyvä Trump ja palvotte miestä, joka kusee muroihinne, vie tikkarin lapseltanne ja kourii vielä vaimonne haaroväliä, koska - se on hänen mielestään kivaa ja koska julkkikset voivat niin tehdä. Häpeäisitte. Ette te ole isänmaanystäviä.

      Teidän pieni "muka-isänmaallinen" rasistiposse lykkää jatkuvasti kapuloita Suomen talouden ja politiikan rattaisiin, jotta kaikesta päätöksenteosta tulee vieläkinvaikeampaa. Te syytätte EU:ta kaikista virheistä, mutta ette näe malkaa omassa silmässänne.

      Ette te ajattele Suomen etua. Ajatteletteko yhtään mitään. Argumentointi on tasoa: paska-pieru-EU-valhe-kulttuurimarxismi-vihervassarit-suvakit. Vähäisenkin järjen valon löytäminen kommenteistanne on kuin etsisi neulaa heinäsuovasta.

      Tämän hetkinen toimintanne, Trumpin kritiikitön idolointi, EU-päätösten ja vaikuttajien dissaaminen, epäsovun lietsominen jne. sotivat Suomen suuren enemmistön etuja vastaan. Teidän ihanteissanne Suomella ei ole mitään suuntaa - paitsi ehkä itä. Enemmän te pelaatte Putinin ja Trumpin jengissä kuin suomalaisten jengissä. Ja väitätte olevanne isänmaallisia. Te olette kaikkea muuta kuin isänmaallisia.

      Teitä on pieni mutta kovaääninen posse, jolla ei ole alkeellisintakaan käsitystä EU:n toiminnasta, laeista, talouden realiteeteista, maailmanpolitiikasta tai maailmantaloudesta.

    • diudiu666

      Minkähän takia maahanmuuttaja on automaattisesti
      turvapaikanhakija,eihän maahanmuutaja ole pakolainen.
      Milloin aletaan puhua asiosta oikeilla nimillä.

    • Monsterikakka

      Usa:n tulli aiemmin eurooppalaisille autoille 2,5 prosentin luokkaa ja eu piti usa:lle 10 prosentin tulleja. Ymmärrän Trumpin korotuksia. Sakemanni tästä autotullista eniten kärsi.

      Trumppi puolustaa kansalaisiaan kut valtion päämien kuuluukin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe