Oliko Pover Parkissa ennätysyleisö raveissa?

Huhujen mukaan 2000 kävijän määrä kahdelta päivältä voi rikkoontua?
13856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tänään lauantaina mestat täynnä, on se hienoa. Vaikkei sää suosikaan.

Äänestä
  • Parkkipaikat oli kyllä melkein tyhjät, outoa?

    Äänestä

Kannattais siirtää ne ravit Kauhavalle,Kauhavalla on aina parempi tunnelma ja sää.
Siellä ei ravata rahan takia vaan rakkaudesta lajiin,huomiseksi taas luvattu loistavaa säätä.

Äänestä
  • keppihevoosekko siälä ravaa!

    Äänestä

Powerin raveista en tiedä mutta Kauhavan raveissa oli yleisöryntäys.
Kokonaisväkimäärä noin 2000 kun lippujakin myytiin 1500.

Äänestä
  • Pitää ilmoittaa verottajalle, niin voivat tarkistaa lipunmyynnin tilitykset.

    Äänestä

  • Etteimeerahathukkaan kirjoitti:

    Pitää ilmoittaa verottajalle, niin voivat tarkistaa lipunmyynnin tilitykset.

    Kyllä tilinpäätöksessä sitten näkyy kaikki asiat,niin lipunmyynnit kun muutkin.
    Ei varmasti ole uusi asia kun toimintaa on jo 70 vuotta pyöritetty.

    Äänestä

Kauhavan raveissa n. 400 henkeä katsomossa, ei yhtään enempää. Power Parkissa lauantaina tuo 2000-2500 henkilöä.

Äänestä
  • Että lippuja myyty 1500 ja pitää taatusti paikkansa.

    Äänestä

Kylmäverijuoksu.
😂😂😂

Äänestä

Ei pidä tuo 1500 paikkaansa. Ainahan sitä suurennellaan. Laskin arviolta äkkiseltään kulkiessani katsomon puolella olijat, ja max. tuo 400.

Äänestä
  • Kyllä Kauhavan raveissa porukkaa oli. Ahmed, Mahmud, ja heidän neljä kaveriaan. Lisäksi Olavi, Metso, Allan ja Miran. Älkää aina vähätellä vanha kaupungin tapahtumien merkitystä. Ne edistävät merkittävällä tavalla monikulttuurisuutta.

    Äänestä

  • Kallevaari kirjoitti:

    Kyllä Kauhavan raveissa porukkaa oli. Ahmed, Mahmud, ja heidän neljä kaveriaan. Lisäksi Olavi, Metso, Allan ja Miran. Älkää aina vähätellä vanha kaupungin tapahtumien merkitystä. Ne edistävät merkittävällä tavalla monikulttuurisuutta.

    Ainuttakaan ulkomaalaista mutta porukkaa oli kyllä ennätyksellisen paljon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihtoriponsaikku kirjoitti:

Huhujen mukaan 2000 kävijän määrä kahdelta päivältä voi rikkoontua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu