Kun ne tulee kuitenkin, parempi alkaa harjoitteleen heti.
Siinä on monta mutkaa kuitenkin, niin saadaan ne toimimaan mahdollisimman pian.
Maakunhallitukset paremminkin toimii, kun jo olemassa niitä, ja maakuntia.
Siinä on monta mutkaa kuitenkin, niin saadaan ne toimimaan mahdollisimman pian.
Maakunhallitukset paremminkin toimii, kun jo olemassa niitä, ja maakuntia.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kepulaista himmeliä ei halua kukaan, tosin vain kepulaiset jotka pettää aina ja takuuvarmasti.
Sotea ajaa kokoomus.
Maakunnat jo on, mutta ...kuka muistaa " tiivistäkää...tiivistäkää..
Kun tiivistetään päätöksen tekoa, se sopii maakuntien alle, kaikki saman katon alle.
Ennen kun oli tietokoneet heikompia, kovalevytila oli pientä, niitä aika-ajoin tiivistää
sirpaleita koota, että toiminta oli parempaa, ja tarpeettomia tiedostoja poistoon -sama maakunta toiminnoillakin kun tulee samaan paikkaan johtoelimiä. Siinä jää monia johtajia toimettomaksi. Muistetaan kun kuntia liitettiin, ja mikä valtava johtajien paljous siirtyi mukana, ja pitkäksi aikaa. mm demarit sanoi, että näin pitää tehdä'. heidän mukaansa saavuttettuja etuja ei saa leikata, oli ne sitten vaikka Aallon Rikun moninkertaiset palkankorotukset.
Tulevista maakunnista joo, mutta ei kansalaisista. Sinulla on tyypillinen kepulainen kanta. Ainahan voidaan suhmuroida vaikkei itse laitkaan ole voimassa saati epävarmaa, tulevatko edes tällä hallituskaudella. Mutta eihän se ole ennenkään kepulaisia haitannut.
Onhan tässä vielä aikaa vuoteen 2022.
Miksi odotella, kuin kuuta nousevaa, kun se nousee kuitenkin ilman odottelua.
https://www.youtube.com/watch?v=CG4i9aEEGls
Olitko sinä se mainittu Hiiva-Liisa ?
Hiivakin pitää ottaa hetikohta käyttöön, se kuivettuu muuten, ei enään turvota taikinaa.
Mikähän enemmistä ja mistä ?
Venäläisten trollien kielitaito näkyy olevan todella kehnoa.
Niin, eikös näin ole palkattujen maakuntavalmistelijoiden mielestä. Pitäähän sitä nyt omaa työtänsä kehua, kun palkkaa vastaan sitä tekee.
Mikä enemmistö?
Etelä-Karjalan sosiaali- ja terveyspiiri (Eksote) on harjoittelua. Siellä on nyt hätä kädessä. Vanhusten ja sairaiden kotihoito ei toimi lainmukaisella tavalla. Valituksia on tehty.
Kyllä piippuun menee, kun soten rahoitus on valtiovarainministeriön takana. Maakuntalobbarit ministeriössä. Köyhät kuolee. Rikkaat elää omasta kukkarosta.