Aallon loisketta

Satakunnan Kansa jatkaa hyökkäystään suomalaisia vastaan. Joku Aalto kirjoittaa, että romanien kohtelu on yhteinen häpeä ja että valtaväestöllä on nyt parannuksen teon paikka.

Kun lehti ei ymmärrettävästikään julkaissut kommenttiani, kirjoitan sen tähän.

Romaniväestö ei itse tee mitään asemansa muuttamiseksi; invapaikat ovat vapaassa käytössä, myymälävarkaudet, sosiaaliturvan väärinkäyttö, röyhkeys ja kaikenlainen piittaamattomuus Suomen laista ovat normikäyttäytymistä. Elämän mittainen loisiminen suomalaisten kustannuksella on oletusarvo.

Henkilökohtaisesti olen ollut mustalaisten kanssa tekemisissä lapsena, nuorena, virkamiehenä, liike-elämässä ja yksitysyrittäjänä. Mustalaiskakaralauma on hyökännyt kimppuuni linja-autoasemalla kun olin vähän yli kymmenvuotias aikuismustalaisten katsellessa päältä, mustalainen on ryöstänyt rahani puukolla uhaten Säkylän yleisellä hiekkarannalla. Mustalaisten normeista piittaamaton käytös, röyhkeys, varkaus ja petos ovat olleet myöhempien aikojen kokemuksiani ilman ainoatakaan poikkeusta.

Varovainen ja epäilevä suhtautuminen mustalaisiin ei ole parannuksen teon paikka, vaan normaalia itsesuojeluvaistoa.

Juuri nyt voin onneksi vaikuttaa mielipiteelläni Satakunnan Kansaan tehokkaimmalla tavalla joka yksityishenkilölle on mahdollista: lopettaa tilaukseni.

0

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä mieltä olet?

        Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
        Ikävä
        170
        1849
      2. Muistakaa pojat tämä.

        Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
        Ikävä
        154
        1340
      3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

        Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
        Ikävä
        221
        985
      4. Oletko päättänyt

        Että luovutat minun suhteeni
        Ikävä
        71
        897
      5. 55
        816
      6. Mikä sua mies vaivaa?

        Siis oikeasti.
        Ikävä
        46
        765
      7. Pahoin pelkään nainen

        että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
        Ikävä
        63
        757
      8. 89
        731
      9. Martina avaa suhdettaan

        IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
        Kotimaiset julkkisjuorut
        200
        677
      10. Martinan alamäki jatkuu

        Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
        Kotimaiset julkkisjuorut
        151
        636
      Aihe