Mutta laittomia maahantulijoita ei tule suomeen päästää.
Minä en vastusta maahanmuuttoa
90prosenttia.suomesta
7101
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pää kii fasisti.
Ne on IHMISII ja niil on oikeuksii.
Kaikilla on oikeudet ja velvollisuudet. Matkustusasiakirjat on yksi velvollisuuksista jotta on oikeutettu tulemaan maahan.
Tarvitset passin tai viisumin, kun matkustat Suomesta johonkin muuhun maahan.
Ei kannata yrittää ilman näitä matkustella.
Ei se sen vaikeampaa ole. Pitää olla paperit kunnossa myös Suomeen tullessa-
Muutama kymmenen vuotta sitten yksi porukka pyrki Suomeen ilman asiakirjoja. Onneksi oli miehiä, jotka estivät tunkeutumisen.
No nyt tuli hyvä aloitus ja ytäyttä asiaa. Että silleen.
Tälläiseen maahan missä on täys ylläpito niin ei maahanmuuttokaan pidä olla mikään
itsestään selvyys, tänne vaan elätettäväksi. Ei missään nimessä!
Tulijoita miljoonia ja loputtomasti jos mennään tuollaisella ajatusmaailmalla, herää nyt pliis..
Etkä lue uutisia, monessa euroopassa on liki katastrooffi tilanne maahantulijoiden takia, ei ole paikkaa minne heitä sijoittaa, muuta kuin kadulle pahvin päälle.
Olenkin jo pitkään halunnut kunnon palvelusväkeä. Pitkä, hoikka ja kohtelias somali olisi oiva lisä kartanoni palvelusväkeen.
9 euroa/pvä naturligtvis
https://www.kansalainen.fi/tutkija-islamisaatiota-ei-voi-enaa-pysayttaa-kun-muslimeja-on-16-prosenttia-maan-vaestosta/
Oletteko tosissaan valmiita elämään täydellisen totalitaristisessa barbaarisessa sharia-yhteiskunnassa? Vai haluatteko elää rauhallisessa yhteiskunnassa, jossa näitä ongelmia ei olisi.