että tempaus on harhaoppia. Nimittäin sanoi uuninkorjaukseen liittyen, että tulen asumaan täällä vielä 40 vuotta. Silloin olisin 92 vuotias.
Puhuiko Jumala nuohoojan kautta
kaikki.loksahtaa
382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oliko hänellä oli musta vaatetus?
Jos, niin niin siinä tapauksessa kyseessä olikin nuohoojaksi naamioitunut helevetin hiillosmestari!
Niitä on liikkeellä näin kesäkuulla katselemassa sopivia mukaan otettavia syksyksi, joten sinuakin on vain rauhoiteltu väärään turvallisuuden tunteeseen tuollaisilla puheillä että asuisit nykyisessä paikassa vielä 40 vuotta.
Hän tarkoitti, että hän itse tulee asumaan täällä vielä 40 vuotta. Minä=sinä, ja sinä=minä? Hän asuu jo kanssasi ja aikoo asua vielä pitkään jälkeesi. Itseasiassa sinä itse olit tuo nuohooja. Olet aina ollut se nuohooja mutta yhteinen tienne on päättymässä ja 40 vuotta jäät yksin jonnekin ilman häntä. Ymmärrätkö? Olette eri henkilöt vaikka elämänne kohtasivatkin juuri nyt. Mutta kuitenkin olette samassa ruumiissa. Selvästikin nuohooja toteuttaa tätä profeettaa eli hän tekee teistä ystäviä toisillenne. Hän tiesi mitä tulee tapahtumaan. Hän on kuva sinun elämästäsi.
Ei ehkä heti uskoisi mutta minä olen kuva sinun(aloittajan) elämästäsi. Minä olen minä. Jdjsii tuotti toisen jdjsiin.