Paha pettymys kepulle

9110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Voisiko olla niin, että tämä Suomen heikohko demokratia , parjäisi sittenkin omaedun tavoittelijoiden puuhille ? Se olisi kyllä hienoa, ja valaisi uskoa tulevaisuuteen. Demokratia kykeneisi sittenkin lyömään huonojen politikkojen huonot päätökset.

Äänestä
  • . . . lisätään Korkokenkä-Orpolle viellä ja muille hänen mielisille Kokoomuksen "itsensäkohottajille", että ehkäpä meillä onkin sittenkin toivoa, sellaista demokratiapotentiaalia, joka tekisi tästä maasta hyvän ja rauhallisen paikan asua ja elää.

    Äänestä

Kepu täyspaniikissa kiireensä kanssa.

Voi taivaan taatto.

Äänestä

Toivotaan että HSn Pirjo Auvinen osuu oikeaan!

Äänestä

Kepulit ei arvele mitään:)

Äänestä

Suomen päävatulaattori joutuu nyt hakemaan neuvoa lestojen viikonlopun telttamiitingeistä tähän sotesotkuun. Toivottavasti ottaa mukaansa keksimänsä"kakkaran" vanhimman esirukoilijan rukattavaksi ajantasalle, koska se nyt jätättää aina vain enemmän ja enemmän.

Äänestä

Sotessa mötää,kun kepuloiset ajaa sitä verisdmsäpäin..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mitäskepulitarvelevat kirjoitti:

https://yle.fi/uutiset/3-10276879?origin=rss

Kaatuuko jo syksyllä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu