Perintö- ja verosuunnittelijoiden, kaiken ilmaiseksi saaneiden "tilanjatkajien", ym äärioikeistolaisten tukieläjien, vastikkeettomia etuuksia, maatalous- ja yritystukia, suoraan verojenkiertoon nauttivien, (rehellisten verojenmaksajien kustannuksella, luksuselämää viettävien) TUKIJUSSIEN, ruikutus menetetystä viljasadosta, on SUURI VALHE.
Eivät osaa viljellä, eivätkä tiedä mitään maanviljelystä, joka vaatii aidon luonto-yhteyden. Ainoa mitä osaavat, on pummata rahaa ja etuuksia, sekä myrkyttää pellot, GLYFOSAATEILLA ym ihmisille ja eläimille vahingollisilla ja vaarallisilla, kasvi- ja tuholaismyrkyillä. Tuholais- ja kasvimyrkyillä tapetuilla, KUOLLEILLA pelloilla, EI kasva mikään.
Viljelijöiksi itseään nimittävät, veroparatiisisijoittajat ja muut perinnöillä loisivat henkilöt, jotka eivät ole koskaan, oppineet, tulemaan omillaan toimeen, saavat näköjään ylenpalttisesti sääliä, porvarimedioissa, kuten IS ja Yle. Kaupunkilaistoimittajissa, on siis petollista väkeä, jotka esittävät modernia kaupunkilaista, mutta ovatkin todellisuudessa, karvapersejuntteja, TUKIJULLIEN kaupunkilaisversioita.
Olen kotoisin, vuosisataiset, menestyksekkäät perinteet, omaavalta tilalta. Vanhempani eivät koskaan valittaneet, että ei ole viljaa, tai rehua, kun on kuiva kesä. He OSASIVAT viljellä ja siinä on vissi ero, niihin porvaritoimittajien tukijussi-perintölemmikkeihin verrattuna. He viljelivätkin LUOMUNA ja jos oli kuiva kesä, heinää karjalle, haettiin KOSTEILTA LUONNONNIITYILTÄ.
Nykyisin maanviljelijäksi pääsee, kuka tahansa, joka osaa pummata verojenkiertotukia. Muuta edellytystä ei näytä olevan. KOSTEIDEN LUONNONNIITTYJEN käyttö, karjan ravintona, on täysin unohdettu ja ohitettu perinne. Tänä vuonna tuota luonnonravintoa eläimille, on todella runsaasti. Niityt ja joutomaat, suorastaan pursuavat, tuoretta hyvää horsmaa, nokkosta, voikukkaa, siankärsämöä ja ties mitä hyvää, mistä eläimet saisivat, paljon ravintoa ja maidontuotantokin runsastuisi - vaan mitä tekee tukijussi ja porvaritoimittaja - itkupotkuraivareita otsikoissa.
Erinomainen viljasato LUOMUTILOILLA tänäkin vuonna
8
256
Vastaukset
- TukijullimediaItkee
Ihan turhaan tukijullit kitisevät, kuivia kesiä on ollut aika ajoin aina. Tämä kesä ei ole laisinkaan, pahimmasta päästä, siinäkään suhteessa.
- Siiva_ri
Penis.
- höhöhöö
Niin se on. Kuivaa ja tylsää on. Köyhäjuntit ne vaan istuu kunnan vuokrayksiössä ja ruikuttaa, vaikka just sai sossusta rahat makaroonivellinkeittoa varten. Pyykkipulveri on loppu eikä talon pesuhuoneen pyykkikone toimi ja talon akat ne pihalla kokoontuu ja haukkuu juoppoja asukkeja. Ite akat pärjää hyvin eläkkeillään ja asumistuillaan, nappaavat joskus porukalla yömyssytkin!
Oi elämänkevät, kuinka ihanaa on, kun maataloustuet virtaa ja aurinko nousee! - SISKOJENHAKKAAJATKURIIN
Kitkerän toimittaja-tukijussin tilitys. Kaupungeissa asuvat, köyhyyteen pahoinpidellyt ja pakotetut ihmiset, tuskin ovat syyllisiä, teidän verojenkiertojunttien sekoiluihin ja ihmisten myrkyttämisiin.
https://www.metsalehti.fi/keskustelut/aihe/glyfosaatti-voi-vaarantaa-terveytesi/sivu/6/
Selityksiä teillä ahneilla riittää, muuhun teistä ei olekaan. Medioitten "taso" Suomessa ALA-ARVOINEN porvarimedioissa.
- mitäsitten
Viljasato voi olla suuri määrältään Suomessakin edelliseen vuoteen verrattuna, muttei laadultaan koskaan hyvä kansainvälisesti verrattuna. Eihän Suomessa kasva kuin rehukasvit ruis ja ohra, nekin jotenkuten.
- KosteatLuonnonniityt
LUOMUVILJELYSSÄ ERINOMAINEN SATO, tänäkin vuonna.
- Hoitaja
Aloittaja varasti koneeni Pitkänniemen suljetulla osastolla. Hän ehti kirjoittaa näitä isänmaanvastaisia järjenvastaisia kommenttejaan useammalle palstalle ennenkuin kone saatiin takaisin.
Minä ja muu hoitohenkilökunta olemme pahoillamme tapahtuneesta. - SISKOJENHAKKAAJAHALLITUS
Veroparatiisi-tukijussihoitajaa v-tuttaa, kun Suomen kansa, AIDOSTI ISÄNMAALLINEN SUOMEN VASEMMISTO, tulee voittamaan kaikki tulevat Eduskunta- ym vaalit.
https://www.metsalehti.fi/keskustelut/aihe/glyfosaatti-voi-vaarantaa-terveytesi/sivu/6/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell332104Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461715Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121486Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041236Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041034Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76978- 59865
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,34852Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52789Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101743