Pride-viikon paraati järjestetään Turussa 4.8.2018. Vanhalla Suurtorilla.
Sinne kutsutaan kaikkia Suomen krisrtittyjä kertomaan Jumalan rakkaudesta:
"Kaikilla ihmisillä on lupa rakastaa Jumalan ehdoilla!"
Tällaiset tekstikyltit mukaan:
Tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi!
Jeesus on Herra!
Jeesus tulee! Oletko valmis?
Jeesus tahtoo antaa syntisi anteeksi!
Jne.
Kutsumme kaikkia kristittyjä pride-tapahtumaan
6
335
Vastaukset 6
- Kertokaa.lisää
Mitä tämä on?
Onko tosissaan tällaista nyt tapahtumassa?
Mielelläni tulisin mukaan täältä asti.- suojelija
Kari Mäkiseltä voi kysyä tarkemmin.
Ehkä siellä t-a.n.u.s taas hoipertelee korkkareissaan ja ritsa & suski tanssii sen huikean hengennostatustanssin. Mitähän niihin kyltteihin kirjoittaisi? Jättäkää ihmiset rauhaan kiihkoilijat eikös Turusta ole jo tarpeekksi surullisia esimerkkejä fundisuskovilta.
- Ei.pääse.taivaaseen
Setan lietsoma seksulaaipoikkeavuuksien esiinmarssi on huipussaan. Sen tähdne olisikin paikallaan aloituksen mainitsema tapahtuma: kaikki kristityt mukaan sinne julistamaan, että on häpeällistä harjoittaa homoutta.
"eivät peri Jumalan valtakuntaa." 1 Kor. 6:9,10. - Omanmielinen
Kyllä ihmiset saavat elää niin kuin tahtovat, mutta hyväksymistä kieroutumilleen ei saa vaatia. Se on mielipiteen tukahduttamista. Minä en hyväksy homoutta. Hyväksyvätkö homot, etten hyväksy homoutta?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu521207- 16835
- 68742
- 63735
- 47704
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69698Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131625Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9560Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45518Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8510- 4492
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �108480Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24473Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113444- 16431
Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 36425
- 34414
- 35409