Yliseksuaalinen mies?

Kyllästynyt

Alan olla jo huolissani. Onko miehelläni jonkin asteinen seksiriippuvuus... Olemme olleet yhdessä viisi vuotta. Mies haluaa seksiä joka päivä ja aloittaa siitä vihjailemisen jo päivällä, ihan kuin varmistaisi että illalla sitten. Jossain vaiheessa oli aika jolloin harrastimme joka toinen päivä. Oli niinkuin itsestään selvää että kun oli yksi päivä välissä, niin toisena tapahtuu. Eihän tämä mikään suuri ongelma sinänsä ole, mutta tämä jstkuva vihjailu seksin harrastamisesta tyyliin: tänään panen sitten vaikka nukkuisit ja jatkuva seksuaalinen lääppinen on vienyt omat haluni kokonaan. Ei vain syty kun jo aamulla tietää että illalla pannaan vaikka kuinka väsyttäisi. Eikä aina ole ollut väliä nukunko vai olenko hereillä. Olen herännyt siihen myös että mies lääppii mimua ja runkkaa, mutta koska ei saa koskaan runkattua loppuun, niin mun on pakko antautua että saisin edes vähän mukuttua. Meillä oli upea seksielämä ensimmäiset kaksi vuotta, mutta kun itse halusin välillä vain olla lähellä ja nukkua, niin alkoi tälläiset ongelmat ja ne ovat vain pahentuneet. Mies ei kuulemma saa unta jos ei saa. Eikä voi kuulemma olla minun lähellä jos en itse halua koska käy panettamaan. Mies ei myöskään pysty tyydyttämään itseään loppuun asti, mikä on myös mielestäni outoa. Mies ei petä, en ainakaan usko niin. Mutta tervettä tälläinen pakkoseksi ei ole, eikä se että ei voi olla lähellä muuta kuin seksuaalisesti. Kaikki liittyy seksiin. Jos puen tai riisun niin tuijotetaan vietessä ja kohta alkaa lääppiminen. En saa minkäänlaista rauhaa ja seksi on osana elåmää koko ajan ja lähes kaikessa. En siis itse enää halua, koska kuulen koko ajam vihjailuja ja tiedän kaiken jo etukäteen. On alkanut jopa oksettaa koko seksi.

6

2641

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuttujuttumullekin

      Kuulostaa niin tutulle. Tuo jatkuva seksista ja panemisesta muistuttelu vie sitten ne halut.
      Esim. teen ruoan lapsille, hoitelen kotitöitä ja kun saan ne tehtyä pitäisikin olla heti innokkaana jalat levällään, jos nyt näitä omia tuntemuksiaan avaa.

    • Liisanenko

      Kun libidot eivät kohtaa... :/ päästä vieraisiin?

    • Nymfi8

      Olisi ihanaa herätä siihen että mies sormesta tai nussii , nam

    • varovastiasiaan

      Miehesi ei selvästikään tiedä käyttäytymisensä seurauksia, joten olisi varmaan paikallaan valistaa häntä niiltä osin. Hän luultavasti ihan oikeasti kuvittelee sinunkin haluavan hänen olevan kokoajan kimpussasi, ja yrittää sitten omalla "kömpelöllä" tavallaan toteuttaa toiveitasi.

      Käyttäytyminen voi juontaa juurensa jonnekin lapsuudessa opittuun malliin, "Näin mies pitää naisensa tyytyväisenä".

      Sun on syytä hommata itsellesi oikeaa tietoa, miten alat kommunikoida valistamisen suhteen, sillä syvälle juurtunut käyttäytymismalli ei voi muuttua ilman että "ongelmakohta" oikeasti nousee hänen tietoisuuteensa.

    • mariitta2

      Olisipa minullakin noin innokas aviomies! Olkaa ihmeessä tyytyväisiä kun sexiä saa kotona usein ja kunnolla!
      Mä joudun käymään vieraissa miehissä, että saa sexin tarpeen tyydytettyä!

      • Kuivalahna

        Ja minä naisissa, muija ei ole hirveen kiinostunut seksiin liittyvistä asioista. Varsinkin kun on ruvennut tuhmailukin kiinostamaan.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      273
      2495
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      9
      1589
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      1506
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1387
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe