Kertokaapas onko Susanna Kaukinen todellakin sekaisin kuin seinäkello vai onko hän jonkinlainen psykologisen sodankäynnin MKULTRA-eksperimentti?
Ihan noin hullua takinkääntäjää en ole ennen nähnyt. Yhdestä äärilaidasta suoraan toiseen ja heti aivan maanisen fanaattista tekstiä. Ei kai kukaan voi olla noin hullu?
Ihan noin hullua takinkääntäjää en ole ennen nähnyt. Yhdestä äärilaidasta suoraan toiseen ja heti aivan maanisen fanaattista tekstiä. Ei kai kukaan voi olla noin hullu?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voisitko selittää tarkemmin tai laittaa jotain linkkiä mitä tarkoitat. En ole nähnyt Suskin kirjoituksia pitkään aikaan
KVG!
Kaukinen sai mielenhäiriön hurahtaessaan persuismiin.
Teräväkynäinen yhteiskuntakriitikko siirtyi tukemaan persuloismaisuutta, hyväksyy kaikenlaisen persumaisen konnuuden.
Sekaisin ehkä.
Se on pitkään kritisoinut persuja ja Halla-ahoa, mutta oli ensin tukemassa Lauraa, jätti sen jotenkin ehkä kesken, ja sitten, taas kritisoi, tuomitsemassa persuja, ja sitten taas nytten fanittamassa persuja ja Halla-ahoa.
Paljon hyviä juttuja sillä kyllä on, mutta heiluu edestakaisin. Todennäköisesti jonkinlainen myyrä, valtion palkkaama hajoittaja ja mädättäjä.
Vai valtion palkkaama, siinä on oikein vainoharhaisuutesi noussut esiin.
Susanna on töissä IT-alalla, jossain Helsingin lähettyvillä. Pitkä kokemus noista töistä, hän ei ole mikään poliittinen broileri.