Negativismi on kirosana. Ainoa motiivi - ETEENPÄIN

VapaaElämä

Globalismin kautena pitää yksinkertaista. Että yksi pääte ja kaikki ratkaisut. All in One, muuten ei löydä päitä.
Hypättiin liian nopeasti teknologian siivin, mikä on pakollistakin, mutta kyydissä on esimerkiksi paljon afrikkalaisia ja etelämaalaisia,
joille yksinkertainen sääntö on pelastus. Lukeudun samoihin, jotka eivät ymmärrä, vaikka synnyin Pohjoisessa.

En pysy perässä juuri rahan maksullisuuden takia. Hinta ei osta itsensä takaisin, mutta vaatimuksia on lisää.
Helpompi siten olla vain, koska se on halvempi, ellei arvioidaan uudelleen mikä on Perusturva esim. oikeus perheeseen, ilmaiseen kulkuvälineeseen ja
kommunikaatiovälineeseen, ym. Itse en hanki, eivätkä muut ymmärrä. Suomen ei kannata olla yhdenmukainen.

Kiinnostava asia on esimerkiksi se, että ravintoloita pitävät aasialaiset ja arabit.
Afrikkalaiset ovat hyviä urheilussa ja taiteessa kuten pop kultuuri.
Venäläiset ovat hyviä...tieteessä?
Pohjois-Amerikkalaiset ovat hyviä globalisaatiossa, monikulttuurisuudessa, innovaatiossa, visiossa.
EU on elintasossa?
Tarkoitus on osoittaa, että jokaisella on luonnollinen roolijako.

Ihminen syntyi Afrikassa. Kulttuurin kehitys on myös geopolitiikka, että miten mannerlaatat ovat siirtynet.
Se todistaa, että kultuurilla on Alku Afrikassa ja Loppu Latinalaisessa Amerikassa.
Ihmiskunnalla on Aika.

Pitää rakentaa globaalista suunnitelma, vastata kysymykseen miksi olla ja mitä seuraavaksi, ymmärtää kosmisen evoluution, turvata maapallon lähitulevaisuus ja todentaa, että ihmiskunta on yksi, mikä vaatii suurta sydäntä luopua egoismista!
Ei saa olla egoisti, mutta voi olla hullu, jotta pääsee kotipiirinsä ulkopuolelle ajattelussaan.
Se auttaisi löytämään ratkaisuja.

Miksi ei ole kansainvälistä työryhmää ajattelemaan kaikkien etua?
Miksi suomalaiset ottavat muista vastuuta, jota eivät kanna?
Miksi he eivät jakaa mielipiteitä jo nyt niiden maahanmuuttajien keskuudessa, jotka elävät Suomessa?

4

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfsdfsadfsdfsadf

      siis kuulla kaikkien ääni - viimeinen lause

    • Höttölandia

      Melko mustavalkoista unelmahöttöä on. Käsittääkseni sellaisen aivoista peräisin joka ei ole nähnyt eikä kokenut vielä oikeasti yhtään mitään.
      No toivotaan, että elämä opettaa.

    • Suoli-Shitland

      Suomalaiset pärjää hyvin itsenäisesti. Meillä oli suunnitelmallisesti rakennettu hyvinvointivaltio, mutta jostain kumman syystä se piti ryssiä liittymällä EU:iin. Nytkö sitten kaikki on hyvin, kun tuloerot kasvaa, suurtyöttömyys riuduttaa, kansalliset markkinat kuivuu jne.? Mutta ei kun eteenpäin vaan. Kyllä ne muut meidän asiat hoitaa, jos ne annamme muiden hoidettavaksi. Ja sitten ryhdyttiin niittämään hukkakauraa. Hyvä Suomi!

      • teemuutos

        Kieltävä kritiikki nyt ja tässä. Positiivinen ajattelu on porvareitten propagandaa heidän saavutettuen etujensa puolustamiseksi!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      555
      9198
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6294
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5350
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      72
      4831
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      101
      4443
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4103
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      206
      4047
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      107
      2211
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      114
      1578
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1116
    Aihe