Kohta pääsen täältä kaapista pois ja teen tilaa tänne palaaville homppeleille.
Prideless viikko onneksi lopuillaan
paikat_puutuneena
10143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi media edes uutisoi VUODESTA toiseen tästä huuhaa tapahtumasta? Olisiko median kiinnostus yhtä kova, jos marsittaisiin kantasuomalaisten vanhusten hoidon puolesta?
Yle nosti homomarssin lähetyksen ekaksi uutiseksi.
Pride ideologiaan kuuluu: "Minussa on vika jota ei voi korjata, siksi on toisiakin joissa on erilaisia vikoja joita ei voi korjata".
Jos olisin kristitty, sanoisin että oppi on saatanasta, nyt en kuitenkaan ole kristitty. Siksi minun on sanottava: Tuo oppi on absoluuttisesta pahasta.
Itku ei lopu maailmasta niin kauan kuin tuo ja kaltaiset ajatukset jatkuvat.
Miksi tuo tapahtuma järjestetään vuosittain. Ärsyttävää valita loma aina sen mukaan, että pääsee lasten kanssa pakoon tuollaista luonnottomuutta.
Palstan fundamentalistithan ihan tärisee. Ruoskikaa itsenne ja lausukaa seitsemän Ave Mariaa, kyllä se siitä taas.
Tänään on todellakin syytä kiertää helsingin keskusta kaukaa.
Saako marssille tulla myös ylipainoiset hetero miehet ?
Tulin juuri helsingin keskustaan. Täällä tuoksuu jostain syystä tänään paska ja vanha silakka.
Kaapit tulevat täyttymään lähiaikoina. Olkaa huoleti. Synnissä ja saastassa rypeminen tulee päättymään punaisiin lammikkoihin kaduilla.
Ai on sääntöjen vastaista sanoa että jokainen vois pitää seksiasiansa poissa julkisilta paikoilta mutta paskasta ym.punaisista lammikoista puhuminen ei.